Starší žačky odehrály 3. kolo žákovské ligy na domácí palubovce

3. kolo Žákovské ligy hostila hala DHK Zory Olomouc. Již v sobotu přijela dvě družstva, která cestovala téměř přes celou republiku. Skupina tohoto kola byla velmi vyrovnaná. Hned první utkání s Baníkem Most skončilo remízou 17:17. Ve druhém utkání nás čekal neméně těžký soupeř Slavia VŠ Plzeň. Po vyhraném prvním poločase, jsme bohužel podlehly soupeři ze západu Čech o jedinou branku 12:13. Na konci tohoto utkání jsme přišly o další hráčku, Elišku Andokovou, kterou dýchací problémy vyřadily ze zbývajících  zápasů.

Základní sestava byla na hřišti téměř pořád, neboť nenastoupila ani Adriana Smetková, která se zranila při včerejším zápase 1.ligy mladšího dorostu. Třetí zápas holky zvládly na výbornou a zcela zaslouženě vyhrály proti Sokolu Poruba 19:11. V posledním měření sil nás čekal rovněž silný Jindřichův Hradec. V poločase jsme vedly o jednu branku, ale neproměnily jsme čtyři sedmimetrové hody a několik dalších jasných gólových příležitostí.

I přes krásné akce a vysoké nasazení naších děvčat jsme prohrály 15:17. Zisk tří bodů se jeví jako neúspěch tohoto kola, ale předvedená hra je příslibem do budoucna. Všechny holky zaslouží velkou pochvalu, nejlepší výkony předvedla Míša Krapková, Vája Jílková a v brance Eliška Matějová. Všem děkujeme za předvedenou hru a vedení klubu a  rodičům za pomoc s organizací turnaje!