Obě družstva mladších žaček se zúčastnila turnaje v Kuřimi

V neděli se obě dvě družstva mladších žaček zúčastnila přípravného turnaje v Kuřimi. Celkem se turnaje zúčastnilo pět družstev, dvě naše družstva, dvě družstva Kuřimi a tým Hostěrádky. Místo vzájemných utkání z jednoho klubu si holky nakonec zopakovaly střetnutí mezi Kuřimí „A“ proti našemu družstvu „A“ a Kuřim „B“ proti našemu družstvu „B“. Pro holky to byla skvělá možnost poměřit síly s dalšími dívčími družstvy, cože se jim jen tak v jejich klasické soutěži nepoštěstí. 

Turnaj z pohledu trenérek Kláry Sovové a Jany Spíchalové – Mašlaňové, byl ve výsledku hlavně tou správnou zpětnou vazbou na co se v tréninku teď nejvíce zaměřit. Holkám se na hřišti příliš nedařilo a byl vidět velký zápasový výpadek, bohužel obě družstva v herní přestávce přišla hlavně kvůli Covidu a pracovní vytíženosti trenérského týmu o další přípravné turnaje. Tato herní pauza tak byla velice znát hlavně u zkušenějšího družstva. Na turnaji holkám velice překvapivě chyběla kromě jednoho utkání ta správná zápasová chuť hrát. 

Družstvo „A“ skončilo na místě třetím i když při vyhlášení braly místo druhé, po zpětné rekapitulaci se někde stala asi malá chybka a holky se umístily až na místě třetím, což se pokusíme ještě s organizátory vyřešit. Družstvo „B“ skončilo na místě pátém. První soutěžní kolo se blíží a my věříme, že to bude jen a jen lepší, holky jsou šikovné a velice dobře se s nimi pracuje, bohužel se u některých projevuje tréninkový výpadek, který je hlavně z důvodu různých nemocí či karantén. Na turnaj odjela také čtveřice hráče, pro které utkání na velkém hřišti byli úplně nové, při trojici hráček se jednalo o úplně první utkání v házené. Za družstvo „B“ tedy nastupovalo celkem 8 hráček ročníku 2011 a čtyři ročníku 2010. Jak již bylo zmíněno, některé hráčky úplně nové některé hrající pár měsíců,takže tady je nutno ocenit snahu družstva a bojovnost. 

Děkujeme pořádajícímu klubu za skvělou možnost se zúčastnit.