Starší žačky B za sebou mají další přípravný turnaj

Starší žačky B teď mají bohatý program, mají za sebou další přípravný turnaj, tentokrát odjely holky do Veselí nad Moravou. Jednalo se o další turnaj určený kategorii starší žačky, tedy ročníky 2008-09. Naše družstvo se skládá pouze z hráček 2009 a 2010. Což znamená, že už při vstupu do autobusu víme do čeho jdeme, jsme moc rádi, že i holky tohle berou a společně si jdou za cílem se zlepšit nehledě na výsledky. Díky kladeným malým cílům před každým utkáním se nám daří v holkách udržet motivace a turnaje splňují svůj účel. Proto nás také hned další čeká tuto sobotu v Hodoníně v neděli pak ligové utkání proti Hranicím. 

Na každém turnaji narazíme na nové soupeře a celý tým má možnost se střetnout s různými typy házenkářských stylů. Za trenérský tým holky zaslouží velkou pochvalu, protože do utkání naběhnou vždycky velice bojovně a nadšeně. Jelikož jsou většinou soupeřky o hlavu větší, trošku nás tyto střetnutí bolí, ale vidíme, že holky sbírají čím dál tím více zkušeností a v utkání nachází čím dál tím lepší řešení situací. Velké díky patří také rodičům, kteří nás v této cestě podporují a holky většina z nich jezdí podpořit. 

Velice pozitivní zpětnou vazbou pro nás je fakt, že do gólové listiny se zapojilo 10 z 12 ti hrajících hráček (brankařky nepočítáme samozřejmě). Další pozitivum je posun golmanek, hlavně pak Verči Tinklové, který za 3 měsíce udělala obrovský kus práce a velkou zásluhu na tom má trenérka brankářek Míša Polášková. Z hráček musíme vypíchnout Kačku Čevorovou, která vzala zodpovědně svojí pozici kapitánky a tým se snaží povzbudit a pomoc na jakémkoliv postu, kam jí pošleme a zastoupit tak jakoukoliv hráčku. Zodpovědně také funguje mimo hřiště. Každopádně pochválit musíme určitě celý tým, který se konečně formuje a sjednocuje. Dokonce se nám už podařilo vyhrát celý jeden poločas. Zlepšení vnímáme také v obraně, kdy oproti minulému turnaji jsme většinou nedostaly více, jak 20 branek, kdy na předchozím turnaji jsme se pod 20 branek dostaly pouze dvakrát, tentokrát 6 z 8. Což je pro nás velký kus kupředu. Celkově jsme dostaly tedy zhruba o 30 branek méně. 

 

Výsledky utkání: 

 • DHK Zora Olomouc – SHK Veselí / Strážnice 10:20 (7:11) 
 • DHK Zora Olomouc – Milevsko 2:20 (1:10)
 • DHK Zora Olomouc – Iuventa Michalovce 9:16 (6:4)
 • DHK Zora Olomouc – Sokol Písek 0:20 (0:8)
 • DHK Zora Olomouc – HC Zlín 6:17 (3:8)
  • utkání z minulého měsíce skončilo 4:23
 • DHK Zora Olomouc – DHC Plzeň 8:32 (2:16)
 • DHK Zora Olomouc – SK Žeravice/Velká Bystřice 3:15 (2:8)
  • – ligové utkání ze začátku roku skončilo 14:38
 • DHK Zora Olomouc – Stupava 5:22 (4:10) 

Sestava a branky:

Tinklová, Švestková, Zemanová – Fabiánová 9, Vymětalová 3, Polednová 9, Čevorová 5, Čechová 1, Lakomá 4, Alexová 7, Schusterová 1, Andrésová, Jašíčková, Vomáčková 1, Růčková 3, 

Trenérky: Mašlaňová, Kapsová, Sovová