Starší žačky B se zúčastnily turnaje ve Velké nad Veličkou

Družstvo starších žaček B vyrazilo ve čtvrtek bojovat na tradiční turnaj ve Velké nad Veličkou. Turnaj byl velice kvalitně obsazen a byl určen pro kategorii starších žaček, tedy ročníku 2008/09. Nutno podotknout, že naše družstvo je poskládáno pouze z ročníku 2009 a doplněno 2-3 děvčaty ročníku 2010. Právě kvůli tomuto faktu družstvo na turnaj odjíždělo s vlastními cíli, a to se hlavně herně posunout a vzájemně se lépe poznat, jelikož od startu sezóny k družstvu přibyla děvčata z Prostějova, Senice, Horky a dokonce dvě úplně nové hráčky, aktuální tým je tedy trochu ojedinělý a všechny děvčata čeká kus práce. 

Na turnaji jsme byly jednoznačně nejmladší, ale hlavně silově úplně jinde, než děvčata, která se chystají na přechod do kategorie mladších dorostenek. Holky však na hřišti bojovaly co to šlo. Do každého utkání měly hráčky jasně daný cíl, a ten se několikrát také povedl splnit, na výsledku nám nezáleželo, trénujeme také vysunutou obranu a hru proti ní, což spousta družstev na turnaji hrála a my jsme rádi, že jsme na tom mohly zapracovat. Konečné pořadí pro náš tým bylo poslední 12. místo, ale to pro nás nebylo až tak důležité, holky si turnaj užily a jedna vedle druhé se posunula o velký krok kupředu. 

Zvláštní ocenění získala Marieanna Fabiánová, která byla zvolená jako talent turnaje. Všechny hráčky mají pochvalu za předvedené výkony a můžeme se jen těšit na další tři turnaje, které nás do konce roku čekají. Věříme, že se nám tato práce v jarní části soutěže vrátí. Důležité pro nás také je, že se do střelecké listiny zapsalo za celý turnaj celkem 11 hráček z 15ti hrajících. 

Velké díky patří pořadatelům za skvěle uspořádaný turnaj. 

Sestava a branky: Zemanová B., Tinklová V., – Fabiánová M. 9, Lakomá T. 5, Alexová J. 4, Polednová M. 10, Čevorová K. 6, Vomáčková V. 1, Kobylíková A., Vymětalová A. 3, Šianská K. 1, Čechová 1., Schusterová L., Růčková V. 3, Jašíčková B., Skyvová S. 1 

Výsledky utkání:

  • DHK Zora Olomouc – Velká nad Veličkou 2:28 (1:14)
  • DHK Zora Olomouc – Slovan Duslo Šaľa A 2:20 (0:9)
  • DHK Zora Olomouc – HK Slávia Sereď 8:22 (2:13)
  • DHK Zora Olomouc – HC Háje Praha 4:24 (1:15)
  • DHK Zora Olomouc – Jiskra Havlíčkův Brod 11:22 (7:13)
  • DHK Zora Olomouc – Slovan Duslo Šaľa B 6:17 (3:11)
  • DHK Zora Olomouc – HC Zlín A 4:23 (2:10)
  • DHK Zora Olomouc – Malacky 6:23 (4:17)