Starší žačky B ještě před soutěží stihly úspěšně odehrát turnaj v Novém Jičíně

Starší žačky B ještě v neděli odehrály turnaj v Novém Jičíně, jednalo se o jejich sedmý letošní turnaj. Bohužel tým nebyl úplně kompletní a ke konci týdne ještě nebylo jisté, jestli vůbec na turnaj děvčata odjedou. Naštěstí pomohla trojice hráček z druhého družstva našich starších žaček, které tým doplnily a nakonec v počtu 12 ti hráček z toho dvě golmanky děvčata v Jičíně nastoupila. Turnaje se mělo zúčastnit pět družstev, družstvo z Polska na které jsme se všichni těšili bohužel nedorazilo, i tak se jednalo o zajímavé tři utkání, které po dlouhé herní pauze nevypadala vůbec špatně i přes tuto improvizovanou sestavu.

Holky si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a přístup k celému turnaji. Nakonec naše družstvo obsadilo 2. místo. Branku daly skoro všechny hráčky, bohužel se hned v prvním utkání a prvních minutách zranila Maruška Polednová, které se obnovilo zranění z předchozích týdnů a do dalších zápasů už nemohla zasáhnout. Věříme, že Maruška bude brzy zpět na hřišti. Nejlepší střelkyní byla Nikola Červeková a za nejužitečnější hráčku byla zvolená Barbora Jašíčková, která má 100% docházku na tréninky, i když začala s házenou hrát teprve letos je u ní vidět velký posun a snaha se zlepšovat, na turnaji hrála na křídle, pivotu a zaskočila i na spojce, ocenění si určitě zasloužila. 

Výsledky utkání:

  • DHK Zora Olomouc – TJ Sokol Měnín 9:10 (3:5)
  • DHK Zora Olomouc – TJ Cement Hranice 11:10 (9:5)
  • Handball club Nový Jičín – DHK Zora Olomouc 11:21 (4:12)

Sestava a branky:

Tinklová V., Švestková K., – Červeková N. 13, Fabiánová M. 2, Čevorová K. 7, Alexová J. 5,  Jašíčková B. 2, Valouchová K. 6, Kubalčíková 4, Vymětalová A. 2, Šianská K., Polednová M.