Hanačky i podruhé s Mostem remizovaly

DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most 22:22 (9:10)

Průběh utkání: 0:2, 1:3, 2:4, 3:5, 4:7, 6:7, 8:8, 8:10, 9:10 – 10:11, 10:13, 10:14, 11:16, 12:16, 13:18, 17:18, 19:19, 21:20, 22:20, 22:22.

Rozhodčí:  Fukala – Mohyla            Počet diváků : 202      Střelba 7 m hodů: 3/3 – 3/2    Vyloučení: 2 – 2  Čevená karta Lucia Mikulčik – hrubý zákrok na protihráčku  .

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Habermanová, Spurná – Závišková 4/3, A. Kubálková , Jansová 1, Protivánková , Roupcová 1, Krajčovičová 3, Krejzlíková, Fryčáková 3, Možíšová  3, Machačová 1,  K. Kubálková, Kuxová 6.

Trenér: Libor MALÍNEK

DHK Baník MOST: Müllnerová, Janssen – Stříšková 3/1, Andrýsková, Veslovská 2, Pokorná,  Mikulčík 3, Řádová, Cholevová 8/1, Protivová, Ecksteinová, Brabcová 1, Špone 2, Poláková 1, Somoinka 2.

Trenér: Jiří TANCOŠ

Remízovými královnami interligy se po sobotě staly Hanačky, které jako jediné dokázaly třikrát v sezoně remízovat svá utkání, z toho ve dvou případech se jim to podařilo proti úřadujícím mistryním, a to je do jisté míry unikátní. Je pravdou, že Mostečanky se musely obejít bez několika zraněných hráček. Chyběla zejména opora obrany Dominika Mikulášková (rodačka z nedaleké Velké Bystřice), na její neúčast v zápase naříkal zejména hlavní trenér týmu Jiří Tancoš. Po několika minutách se z hřiště musela poroučet další vysoká, bez mála dvoumetrová obranářka, Veronika Andrýsková a v závěru poločasu skončilo účinkování pro další z opor týmu velezkušenou Slovenku Luciu Mikulčik, která od rozhodčích dostala červenou kartu. Utkání samotné se od prvních minut vyznačovalo především několika famózními zákroky obou brankářek, jak domácí Míši Poláškové, tak zejména v hostující brance čarující Dominice Müllnerové. Proto také prvních branek jsme se dočkali až teprve od Lucie Mikulčik v čase 05:31 a v brance hostujícího týmu dokonce o více než dvě minuty později po střele Natálky Kuxové v čase 07:41. Ani v dalším čase branek moc nepřibývalo, v polovině prvního poločasu vedlo hostující družstvo 4:5. Krátce nato své vedení poprvé na tříbrankový rozdíl 4:7, domácí však okamžitě kontrovalo dvěma góly Ivy Záviškové na 6:7, a v době, kdy se naplnil čas 25. minuty, domácí tým poprvé vyrovnal na 8:8. V závěru poločasu ještě ze 7m hodu zásluhou Štříškové a po další brance v podání Cholevové se stav změnil na 8:10 ve prospěch hostujícího týmu. Po team time-outu hostujícího trenéra Tancoše zakončilo družstvo Mostu v čase 29:19 útok střelou na domácí branku, kterou zlikvidovala domácí brankařka Polášková, která okamžitě vyhazuje do protiútoku na křídle hrající Kláře Kubálkové. Ta byla však sražena vracející se Lucii Mikulčík tak, že rozhodčí okamžitě trestá hostující hráčku červenou kartou a ještě nařizuje 7 m hod, který proměnila Závišková. Poločas tedy končí vedením Mostu 9:10.

Po změně stran byla krátce po sobě dvakrát vyloučena domácí Machačová. Hostující družstvo toho hned využilo k navýšení svého vedení do času 37:41 na 11:16.  Nad domácím týmem se začaly stahovat mraky. Znovu se ale prokázal bojový duch týmu. V čase, kdy hosté vedli 13:18, se hostující tým střelecky odmlčel a domácí tým čtyřmi brankami od čtyř různých střelkyň snížil na jednobrankové vedení hostí 17:18. Krátce po uplynutí času poloviny druhého poločasu se dvakrát trefila Krajčovičová a srovnala stav na 19:19. V začínající 40. minutě domácí střelkyně Možišová a Kuxová dostaly domácí prakticky prvně do vedení 21:20. Následoval další 7 m hod Mostu. Do domácí branky se postavila mladičká Klára Habermannová a připsala si úspěšný zákrok. Po dvou minutách dokonce Tereza Fryčáková navyšuje vedení domácích na 22:20. I čas utkání ukazuje 22:20 a rýsuje se další drama. Bohužel pro domácí už brankový účet skončil, pro hostující tým však nikoliv. Dostatek času zbývá do konce utkání, ale využívá ho jen hostující tým na zkorigování vedení domácích.  V časech 54:17 a 58:02 srovnává na 22:22. Bohužel. Po vedoucím dvougólovém náskoku už jsme nenašli dostatek klidu k udržení vedení. Škoda, po kolikáté už ???

Pozápasové ohlasy:
Libor Malínek, trenér DHK Zora Olomouc: „Musíme být s bodem spokojeni. Průběh utkání spěl k zasloužené remíze, na obou stranách vynikaly gólmanky. Myslím si, že obě měly kolem 50 %. Druhá půle už byla více gólová. Trochu nám utekl začátek druhého poločasu, a dotahování nás stálo dost sil. I když jsme pak vedli o dvě branky, ta poslední pětiminutovka se nám vůbec nepovedla, změněná obrana Mostu nám dělala problém, možná chyběly i síly. Já jsem tam nechal opravdu vyšťavit základní šestku. Na konci se asi štěstí přiklonilo trochu na naši stranu při poslední střele. S bodem jsme spokojeni.“

Jiří Hanus, trenér DHK Baník Most: „Věděli jsme, že přijíždíme k silnému soupeři. Byli jsme připravení a určitě jsme nic nepodcenili. Máme hodně zraněných, vypadla nám Mikulášková, pilíř obrany. To pro nás bylo složité, samozřejmě rozhodují určité momenty v utkání, jako byla červená karta, na to se musíme podívat na videu. I tak jsme předvedli bojovné utkání.“

Autor textu: Václav DOBEŠ