Starší žačky A na turnaji Vršovice Handball Cup 2017

V pátek 8. 9. 2017 odjel tým st. Žaček „A“ do Prahy na turnaj Vršovice Handball Cup 2017. Během 3 dní čekala na holky pořádná porce zápasů. Celkem jich odehrály 11 s hrací dobou 2 x 12 minut.

V pátek nás čekali soupeři z Žirovnic, Otrokovi a Slavie Praha. Očekávali jsme, že holky naváží na herně celkem podařené jaro, nicméně herní projev byl hodně vzdálen. Obrana neagresivní, bez zajišťování, komunikace.., útok bezzubý, kostrbatý, nepřesná střelba. To vše vyústilo ve 3 porážky.

Sobota přinesla herní obrat o 180 stupňů a holky s přehledem a podle našich představ (agresivní obrana, rychlý přechod do útoku, …) přehrávaly své soupeře. V základní skupině jsme skončili na 4 místě, proto nás čekali další boje o 7 – 12 místo. V nástavbě nás čekali soupeři z Písku B, Kynžvart a domácích Vršovic. S domácími soupeřkami jsme se vypořádali bez větších problémů (17:8), proti Kynžvartu jsme nastupovali v pozdních hodinách, proto jsme bohužel odehráli jen poločas a byl to „konečný“ výsledek (6:6).

V neděli nás čekal poslední zápas proti Písku „B“. Bohužel herní projev se vrátil k pátečním výkonům a z toho pramenila prohra 8:13 a celkové 8. místo. Celkové umístění z 16 účastníků není až tak hrozné. Všechny hráčky dostaly přibližně stejný prostor na hřišti, zapracováváme nové hráčky do herního systému, v brance musela zaskočit Natálie Kolčavová (předvedla velmi kvalitní výkon), ale i přesto holky mají na mnohem víc. Turnaj nám ukázal na čem máme zapracovat, abychom se dostali na požadovanou úroveň a v soutěži předváděli kvalitní výkony. Věříme, že si holky uvědomily, že jen talentem se vyhrávat nedá, ale je potřeba pro úspěch ve sportu „obětovat“ mnohem víc.

Výsledky zápasů:
Pátek
Olomouc – Žirovnice 7:14
Olomouc – Otrokovice 9:12
Olomouc – Slavia Praha 14:15

Sobota
Olomouc – Kobylisy 7:4
Olomouc – Pardubice 11:6
Olomouc – Plzeň 13:7
Olomouc – Písek A 8:3
Olomouc – Košice 14:5

Neděle
Olomouc – Písek B 8:13

Trenér: Petr Habermann

zdroj fotografie: https://www.facebook.com/vrsovicehandballcup/