Starší dorostenky Zory změří na konci roku síly s nejlepšími

Rok 2017 bude pro starší dorostenky Zory končit v mezidobí mezi vánočními svátky a Novým rokem prestižním turnajem v rámci finálového klání družstev žen, které budou současně hrát Final Four závěrečné boje o Český pohár. Obě soutěže se uskuteční v jihočeském Jindř. Hradci ve dnech 29. a 30. prosince 2018. Soutěž o druhou nejprestižnější soutěž – Český pohár žen bude hrán za účasti čtveřice interligových týmů – vítězů čtvrtfinálových klání a známy jsou již také dvojice, které v pátek 29. 12. budou v jižních Čechách hrát o postup do finále. Pro první utkání rozhodl pondělní los v sídle ČSH v Praze o tom, že v prvním utkání od 17:00 hod. nastoupí SHK Veselí proti Slavii Praha a druhé utkání bude reprízou loňského finále, od 19:00 hod. nastoupí obhájce trofeje Sokol Poruba proti úřadujícímu českému mistru Baníku Most. Škoda jen, že na Final Four nepostoupily i naše ženy, mohli jsme cestovat společně a vzájemně si fandit. Finálové souboje žen se budou hrát v sobotu 30. prosince od 13:30 hod. o 3. místo a v 15:30 hod. finále před kamerami TV ČT Sport, pro vítěze je mimo trofeje připravena i finanční prémie 50 tis. Kč, pro finalistu 25 tis. Kč.

Složení turnaje starších dorostenek Final Four je totožné s ženskými týmy, pouze z poloviny. Klíč k účasti na závěrečném Final Four dorosteneckých týmů bylo umístit se na prvních dvou místech podzimní části v obou skupinách východ a západ., což se tedy podařilo z východní skupiny dorostenkám Sokola Poruba a našim děvčatům a ze skupiny západ vítězkám DHC Plzeň a druhému Baníku Most. Zahájení turnaje v pátek od 13:00 hod. obstarají děvčata lídra skupiny západ DHC Plzeň a Zory Olomouc jako druhý tým skupiny východ. Ve druhém střetnutí pak nastoupí od 15,00 hodin družstva Sokola Poruba a Baníku Most, tedy družstva stejných klubů, která nastoupí i ve večerním utkání žen. V sobotu 30. 12. se budou hrát zápasy od od 09:30 hod. o konečné pořadí na 3. místě a finále od 11:30 hod.

Pro naše děvčata je postup do turnaje velkým úspěchem, protože před soutěží, kdy došlo k velké výměně stráží v sestavě se jen těžko dalo předpokládat, že se omlazený tým prokouše přes daleko zkušenější týmy, které ve východní skupině hrají a už dnes je jasné, že na jaře se rozpoutá velký souboj o postup do osmičky prvoligových celků starších dorostenek. Velké ambice na postup má nejméně sedm družstev východní skupiny, což znamená umístit se do čtvrtého místa v tabulce. Tato meta bude velkým cílem i pro naše družstvo v jarním pokračování. Také proto nelze považovat Hanačky ani za favoritky v utkáních Final Four, kde se sejde to nejlepší, co je v této kategorii k vidění. Holky však nepojedou v žádném případě do Jindř. Hradce na výlet, chtějí ukázat, že i na Moravě se hraje kvalitní házená, ale také pojedou k Vajgaru užít si povánoční atmosféru při kvalitní házené.

Autor: Václav Dobeš

Foto archiv Pavel Vavroušek