Starší dorostenky z Prahy body nedovezly

DHC Slavia Praha : DHK Zora Olomouc 37:22 (20:12)

Sestava a branky: Habermannová, Poláčková, Spurná Š., Horáková 2, Krajčová M. 4/1, Hlaváčkova, Kräuterová 6/2, Opálková 1, Spurná M., Krajčová L. 3, Selingerová, Krejzlíková 1, Ryšánková, Ešnerová 5 

Ne každý den je posvícení, a to platilo v sobotním zápase na Slavii. Již od prvního hvizdu děvčata nebyla v pohodě, obrana postrádala kvalitu, kterou se prezentovaly v minulých utkáních, a lehkost v útoku se také vytratila, bojovaly s proměňováním brankových příležitosti a s nezvyklým počtem technických chyb. A to se s námi táhlo celý zápas. V 10 minutě prvního poločasu za stavu 7:2 pro domácí bereme time, opakujeme pokyny, které jsme si řekli před zápasem. Bohužel hra probíhá ve stejné režii. Na jednu naši vsítěnou branku odpověděl soupeř dvěma. Slavia měla kvalitní a agresivní obranu, přes kterou se holky těžce dostávaly k zakončení. První poločas končí se skórem 20:12 pro domácí.

Do druhého poločasu nastupujeme s vírou, že možné je vše, a chceme zápas zvrátit na naši stranu. Po 5 minutách, ale opět padáme do herní nepohody a vývoj zápasu kopíruje první poločas. Zkoušíme různé herní varianty a kombinace v obraně i útoku. Při obraně 1/5 se zdá, že jsme našli na soupeře recept a částečně eliminujeme střed hřiště. V útoku však hrajeme stejnou písničku, kdy prosazování přes obranu soupeře se nedaří. Zápas končí skórem 37:22, nezbývá než soupeři pogratulovat k bodům, a tím k zisku stříbrných medailí. Naše děvčata i přes prohru si však zaslouží pochvalu, snažily se, nic nevypustily, poděkování patří i pro sestry Krajčovy, které se na palubovce neztratily, hrály dobře a jsou určitě příslibem do budoucna. Celkové 4. místo hodnotíme kladně a kdyby bylo více štěstí v některých zápasech, zejména v Mostu či Ostravě, tak bychom mohli mít možná i placku, ale na, kdyby se nehraje, a tak se na další sezónu musíme připravit o to více lépe, holky děkujeme.