Ani mladší dorostenky v Praze nebodovaly

DHC Slavia Praha A – DHK Zora Olomouc  33:29 (17:13)

K poslednímu utkání sezóny jsme cestovali na Slavii Praha. Slavia vybojovala zlaté medaile této kategorie již s předstihem a zcela po zásluze, kdy za celou dobu ztratila v letošní sezoně pouze tři body. My jsme se chtěli rozloučit kvalitním výkonem a neprodat svou kůži lacino. Ke konci týdne nám díky zranění nohy vypadly ze základní sestavy Nikča Hynková a před samotným utkáním Adriana Smetková.
Úvodní minuty utkání byly z obou stran velice nervózní. Až s přibývajícím časem se hra dostala do tempa a zkvalitnila se. Vyrovnaný stav vydržel do stavu 9:9, pak však domácí odskočili na čtyřbrankový rozdíl a ten vydržel až do konce utkání. Soupeři jsme byli neustále na dostřel, ale kdykoliv jsme měli dobrou pasáž v obraně a mohli snížit nebo vyrovnat, tak ukvapenou střelbou z nepřipravených pozic přes největší hráčky soupeře jsme se o tuto šanci připravili.

Celkově utkání hodnotíme pozitivně. Bez dvou hráček základní sestavy dostala větší minutáž ostatní děvčata a některá se s tím poprala velmi statečně. Julča Horutová se prosadila slušně střelecky, ale je potřeba ještě útočnou hru zklidnit a v obraně přidat. Zahrála nám dobře obě křídla Lucka Krajčová a Nikča Floriánová. Míša Krajčová střídala dobré okamžiky se slabšími, ale jakmile se dostala do provozní teploty a získala potřebnou odvahu, byla výborná ve hře 1:1. Peťa Marešová alternovala i na postu spojky a předvedla zde slušný výkon.  Za hru předvedenou v posledním zápasu sezóny chválíme celý tým. Děvčata si dokázala, že pokud zodpovědně plní pokyny, tak potom se jak jejich vlastní hra, tak hra celého týmu zkvalitňuje a o to nám všem jde.

Sestava a branky – Jurečková L.- Žůrková Z. 1/1, Floriánová N. 5, Jurečková M., Habermannová N. 1, Horutová J. 7, Krajčová L. 6, Šmídová H., Krajčová M. 4, Marešová P. 4, Jurečková K. 1

Trenéři: Zemánek K., Táborský V.