Starší dorostenky vyhrály turnaj v Otrokovicích

Od pátku 21. srpna do neděle 23. srpna se v Otrokovicích uskutečnil turnaj Jiskra Junior Handball Cup 2020, kterého se zúčastnily i naše starší dorostenky v rámci letní přípravy na nadcházející sezónu 2020/2021. Děvčata v průběhu tří dnů, pod vedením nového hlavního trenéra Václava Riedla, odehrála šest zápasů nejen proti týmům z Čech a Moravy, ale také proti slovenské Bytče. Dorostenky dokázaly po dvoutýdenní domácí přípravě předvést, co se naučily a bez ztráty jediného bodu ovládnout celý turnaj.

Na hřišti se kromě zkušenějších hráček objevily i hráčky, které jsou letos ve starším dorostu první rok. Vyšší kategorie se ale nezalekly a během hry ukázaly svůj potenciál. Dohromady se děvčatům podařilo vytvořit tým, který vynikal svou bojovností o každý míč, velkým množstvím střel na branku a spolehlivou oporou za zády v podání brankařek Anity Poláčkové a Šárky Spurné. Nejvíce gólů nastřílela zkušená spojka Natálie Kuxová a Eliška Krejzlíková, která byla zvolena nejlepší hráčkou turnaje. Svými kličkami přehrály soupeře střeďačky Monika Machačová a Claudia Roupcová. Z křídel se nejvíc dařilo Kláře Kubálkové a Magdě Foretové. V obraně se prosazovaly Markéta Grofková, Štěpánka Hejlová a také jedna z nejmladších, Klára Selingrová, která se po nejistém startu rozehrála a branku Zory ubránila hned několikrát.

Během turnaje starší dorostenky neopouštěla dobrá nálada, týmovost ani vzájemná podpora. Hráčky ukázaly, co v nich je a s čím můžou do nové sezóny počítat jak trenéři, tak všichni, kdo starší dorostenky podporují.

Děvčatům k výhře moc gratulujeme a doufáme, že se jim bude nadále dařit nejen v soutěži, ale také v druhém turnaji letní přípravy, ve kterém se v sobotu 29. srpna postaví na domácí palubovce proti Ostravě Zábřeh a Slávii Praha.

Všechny fanoušky zveme a těšíme se na Vás v naší hale na Zoře!

Realizační tým