MOL ligu zahájí Hanačky tradičně proti Porubě

          Už řadu let zahajují Olomoucké házenkářky sezonu nejvyšší soutěže proti odvěkému soupeři pravidelně doma, nebo v Ostravě, soupeři však zůstávají vždy stejní. Letošní ročník bude mít určitě svá specifika, ať chceme nebo ne, nad všemi visí určitě do jisté míry Damoklův meč v podobě nejistoty od neznámého nebezpečí od něhož není úniku – virus Coronavir číhá všude a jen těžko se mu kdo ubrání. Věřme, že nastávající soutěže proběhnou bez větších potíží, vše bude bohužel nestandardní už jsme zaznamenali i u jiných sportovních odvětví nejrůznější omezení, počínaje zejména prázdnými tribunami, zákazy soutěží, nejrůznějšími karanténami atd., atd. Některé soutěže jsou už v plném proudu, fotbalové soutěže běží na plno, v tomto týdnu zahajují mega akce v podobě tenisového US Open, cyklistického Tour de France, takže i házené se už do tohoto kolotoče zapojuje.  Před týdnem bylo odehráno finálové klání nejlepší čtyřky házenkářek, Černí andělé si odvezli cennou trofej v podobě Českého poháru, ale k naší velké radosti se mezi špičkou neztratily ani naše holky, které si jednak poradily s odvěkým sokem Jihočeskými Sokolkami, ale kupodivu držely krok po více než tři čtvrtiny hrací doby i s favorizovaným Baníkem Most.

          Věřme, že se stejně naše družstvo popere i s dalšími soupeři, i když zahajovací zápasy a interligový los k nim vůbec nebyl příznivý. Posuďte sami – první kolo  v Ostravě odvěký soupeř Sokol Poruba, po něm následně venku Zlín, následuje dvojice super slovenských favoritů Duslo Šaĺa a po nich Iuventa Michalovce oslazená dlouhým cestováním až na nejvýchodnější interligovou výspu. Až po nich se pak dostaneme do jakéhosi normálu, to už ale bude odehrána více než třetina soutěže, prostě jak si chcete vybrat, že ??.  A ještě jedna anomálie nastávajícího interligového ročníku. Mezi stálicemi nenajdeme jméno jednoho ze šestice zakládajících týmů společné soutěže – družstvo Veselí n. Mor. Interliga se nyní už bude hrát jen v Michalovcích,  v Šaľe, v Praze na Slávii a ve dvou moravských městech Olomouci a ve Zlíně.

          Pojďme se ale vrátit k tomu co nás čeká v prvním kole soutěže žen. Soutěž začala hodně zostra. První předehrávka se urodila už včera ve čtvrtek a střetli se v ní slovenské týmy Dunajská Streda a Duslo Šaľa, výsledkem byla remíza 24:24. Zbývající čtveřice utkání se bude hrát v sobotu. Už od 16 hodin začne ve Zlíně utkání domácího celku proti mistrovskému týmu Baníku Most. O hodinu později pak začne v Hodoníně utkání nováčka SHK Hodonín proti Jihočeským Sokolkám z Písku. Další dvě utkání už se budou hrát v podvečer, na Slovenku se utkají ŠŠK Prešov a Iuventa Michalovce a posledním utkáním kola pak bude utkání v Ostravě, kde domácí Sokolky nastoupí proti našim děvčatům. Utkání se bude hrát v hale Sareza.

Program 1. kola interligy:

Sobota 29.08.  v 16:00 hod.: Handbal PSG Zlín – DHK Baník Most

Sobota 29. 08. v 17:00 hod.: HK Hodonín – TJ Sokol Písek

Sobota 29. 08. v 18:00 hod.: ŠŠK Prešov  Iuventa Michalovce  

Sobota 29. 08. v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc

 

Autor textu: Václav Dobeš