Starší dorostenky vezou z Bohumína dva body

1. SC Bohumín 98 – DHK Zora Olomouc 28:36 (13:14)

Sestava a branky: Fadrná, Štrublová – Pazderová 3, Vánská, Florianová 5, Rodeková 3, Horutová 4, Smetková 4/1, Krajčová L. 1, Marešová 5, Krapková 3, Krajčová M. 3/1, Knedlová 2, Topalovič 3

Trenéři: Libor Malínek, Veronika Hejtmánková

Předposlední zápas sezony odehrály starší dorostenky v Bohumíně. Zatímco na podzim si holky proti stejnému soupeři připsaly vítězství 40:22, odvetný zápas byl daleko vyrovnanější. Holky si dokázaly během prvních 15 minut vypracovat třígólový náskok, nicméně soupeřkám se poté povedlo skórovat čtyřikrát v řadě, a k tomu našim holkám nedovolily 10 minut vstřelit jediný gól. V závěru prvního poločasu však holky dokázaly skóre otočit na svou stranu a mohly tak vkročit do druhé půle s jednobrankovým vedením. Do 42. minuty bylo skóre velmi těsné, holky nedokázaly soupeři odskočit na více než tři góly. Následující pětiminutovku však vyhrály 4:0, a tak se jim podařilo vytvořit si náskok, který soupeř už nedokázal dotáhnout.

Po sobotním vítězství mají dorostenky na svém kontě 23 bodů z 21 odehraných zápasů. Stále si drží šestou příčku v tabulce, na sedmý Jindřichův Hradec mají náskok dvou bodů. Do konce sezony jim zbývá odehrát jeden jediný zápas, a to v sobotu 4.5. v domácí hale, kdy přivítají tým TJ Sokol Poruba. Stejnému soupeři budou v ten den čelit i mladší dorostenky, akorát o dvě hodiny později. I pro ně to bude poslední vystoupení v této sezoně, a tak vás zveme, abyste v sobotu dorazili a přišli holky při jejich posledních zápasech podpořit.