Hodně oslabené družstvo Hanaček bojovalo, oslabení však bylo nad jeho síly

Handball Club Zlín – DHK ZORA Olomouc 34:30 (23:14)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:3, 6:4, 6:5, 10:5, 11:7, 13:9, 14:12, 20:13, 22:13, 23:14 – 23:17, 24:19, 26:20, 30:20, 30:22, 34:22, 34:30.

Rozhodčí: Friedel – Kučerka              Diváci: 158         7 m hody: 3/2 – 8/6          Vyloučení:  2 – 1

Handball Club Zlín: Stojarová, Hanzalíková, Rafajová  –   Herbočková 9, Gabrhelová 6, Šimková 5, Jagodič, Polomíková 6, Sedláčková, Brabcová 1, Filipková 3, Poznarová 3/2, Pospíšilová 1.

Trenér: MiIan BUDAY

DHK ZORA OLOMOUC: Polášková, Fadrná – Malinová 5/5, A. Kubálková 6, Kräuterová, Protivánková, Florianová 1, Kräuterová, Horutová 5, Roupcová 1, Krajčová, Krejzlíková, Horáková, Vasiljevová 3, Možíšová 3,  Daňková 6/1.

Trenérka: Lucie FABÍKOVÁ

V neúplné sestavě, bez zraněné Jansové, brankařky Habermannové, Machačové a Kláry Kubálkové, ale naopak s dorostenkami brankařkou Fadrnou, Florianovou, Horutovou a Krajčovou nastoupily Hanačky ve Zlíně ke třetímu nadstavbovému střetnutí proti domácímu týmu, kterému měly navíc oplácet podzimní porážku 23:26, a to navíc po dvou nepříjemných domácích porážkách na začátku nadstavby od Poruby a Plzně. Uznáme tedy, že Hanačky ve Zlíně nečekalo ve svátečním prvomájovém odpoledni vůbec nic lehkého. A to se také v průběhu zápasu plně projevilo. Hanačky dokázaly držet krok s domácími vlastně jen prvních sedm minut do stavu 6:5, poté se podařilo domácímu týmu nasadit zvýšené otáčky a po 11 minutách už byl stav 10:5. Hanačky se však trochu zvedly hlavně zásluhou úspěšných sedmiček v podání Ivy Malinové, která v prvním poločase úspěšně proměnila tři a celkově v zápase pět. Další slabší chvilku si Hanačky vybraly na začátku poslední desetiminutovky poločasu, kdy po sedmičce Malinové na 14:13 se střelecky odmlčely na předlouhých deset minut a domácí po tu dobu navýšily své vedení o šest branek na 22:13. Poločas skončil 23:14 a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto.  Hanačky se však nevzdávaly, prvních osm minut po přestávce nastřílely šest branek proti dvěma v podání Valašek a stav se změnil na 25:20. Poté si však Hanačky vybraly další, tentokrát „kratší“, jen pětiminutový, půst, ale stav se opět změnil na 30:20, později až na 34:22. To byl stav, kdy skončilo střelecké představení domácích, které se do konce zápasů netrefily do černého ani jednou, a přestože Hanačky nastřílely do konce zápasu úctyhodných osm branek, bylo to málo. Hanačky tak odjely domů s prázdnou.

Autor textu: Václav DOBEŠ