Starší dorostenky pokračují v soutěžích skoro po měsíci

Patnácté kolo 1.ligy starších dorostenek bylo spolu se 4. podzimním kolem jedinými, která se hrála v kompletním složení v plném počtu zápasů, ve všech ostatních kolech už bude vždy některý z účastníků mít volný los a to až do konce dlouhodobé části soutěže. V průběhu měsíce dubna absolvovaly mládežnické reprezentace své reprezentační srazy, juniorky neuspěly bohužel podle očekávání v kvalifikaci o postup na MS, jejich soupeřky, jak vítězné domácí Švédsko, tak i druhé nepostupující Nizozemky byly nad jejich síly. Alespoň si tak zchladily žáhu nad Polkami, které naše juniorky porazily pětibrankovým rozdílem. Z našich děvčat se trenéru Jordákovi žádná z děvčat do sestavy nevešla.

V předchozích mistrovských zápasech uspěly většinou favorizované celky z čela tabulky, situace je nyní tedy dost nepřehledná, jednak tím, že některé kluby hrají s jedním družstvem obě soutěže, starší i mladší a kluby se tak snaží vytěžit z minima maximum. Soutěže tak ztrácejí na přehlednosti, ale do jisté míry i na regulérnosti. Obě favorizovaná družstva starších dorostenek – Zlín a Poruba, hrají svá utkání v sobotu, v rolích favoritů nastoupí Zlín ve Vel. Meziříčí a Poruba v Otrokovicích. Naše děvčata nastoupí v neděli v podvečer doma proti Tatranu Bohunice, stejně jako Veselí v Polance n.Odr. nastoupí proti  Hlučínu.

Stále se vnitřtně potýkám s tím,  jak může někdo rozhodnout od zeleného stolu o tom, že nerespektuje veškeré zásady zdravého rozumu, vždyť, bylo evidentní, že v našem kraji v době kdy řádila chřipková  epidemie a kdy naše mladší dorky nemohly plnohodnotně absolvovat své utkání ve Zlíně, někdo rozhodl, že bude jednodušší kontumovat  výsledek ve prospěch domácího týmu, protože někdo v Praze od zeleného stolu ví přece moc dobře jak vypadá zdravotní situace, v Olomouci a jen proto, že se nepodařilo dohodnout  se na termínu, tak se automaticky utkání kontumuje. Kde je sport, etika, kde je respekt lékařů, prostě někdo rozhodl a basta. Má potom cenu za této situace se snažit hrát a postupovat fér a podle všech zásad ? Prostě veškerá logika jde vniveč, rozhoduje ten, kdo má moc a právo rozhodovat vždyť šlo jenom o mladší dorostenky ….., tak co.

Rozpis 16. kola zápasů 1.ligy starších dorostenek:

Sobota 07. dubna 2018 v 11:00 hod.: Sokol Velké Meziříčí – HC Zlín

Sobota 07. dubna 2018 v 18:00 hod.: TJ Jiskra Otrokovice – Sokol Poruba

Neděle 08. dubna 2018 v 17:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – Tatran Bohunice  

Neděle 08. dubna 2018 v 17:00 hod.: HC Hlučín – SHK Veselí n. Mor.

Volný los mají: HK Ivančice a Sokol Ostrava Zábřeh

Mladší dorky ZORY o víkendu nehrají !!!

Autor textu: Václav Dobeš

Fotografie: Pavel Vavroušek