Nic ještě není zcela rozhodnuto  

Základní část dlouhodobé části interligy se nezadržitelně blíží svému vyvrcholení, rozuzlení se očekává zejména od toho, kdo si tentokrát odveze ty nejcennější – interligové medaile a stane se celkovým vítězem interligové soutěže. Jisté je zatím pouze jen to, že pětibranková porážka v pekle českého mistra stála s předstihem krk kormidelníka několikanásobného slovenského mistra Iuventy – Františka Urbana, což je z pohledu toho, že dosavadní kormidelník slovenského mistra není držitelem nejvyšší trenérské licence, asi krok nejméně neočekávaný. Rozuzlení se tedy očekává už jen v tom, zda Slavia ustojí tlak na to, jak ustrojí šanci na zlato. První krok ve čtvrtek v Edenu Slavistky zvládly se ctí, Hanačky jim šanci poskytly, druhá šance čeká v sobotu na břehu Váhu v Šaľe. Pokud ji zvládnou mohou se těšit ještě na jednu v závěru v Mostě. Pokud jim však proklouzne mezi prsty již v sobotu, mohou se zlobit pouze a jen na sebe. Na konečný verdikt si budeme počkat, protože Černí andělé budou doma čekat na výsledek Slavia ze Šaľy a až poté může spřádat další plány.

Hodně vzruchu zažijí ještě do posledního kola na Moravě. Jisté teď je vše jen v tom, že pro dva adepty na postup do play-off, může poslední šance zhasnout. Jisté je pouze to, že dvaz adeptů na postup do play-off budou mít po posledním kole jistotu postupu do play-off, pro jediného zbudou oči pro pláč.

V utkání o nejvyšší mety si to rozdají určitě v Šaľe, s velkým očekáváním bude  sledováno také utkání ve Veselí, kde se bude ještě tvrdě bojovat o postup do play-off. To Hanačky mají jedinou jistotu, musejí doma s Bánovcemi uspět, jinak by mohla přijít všechna snaha vniveč. Trenčín se ještě pokusí zachránit co se dá, musel by však tomu porazit doma Hodonín a v posledním kole vyhrát v Písku, i to mu už bude k ničemu, neboť sestupu se už nevyhne.

Rozpis  utkání  24. kola MOL ligy

Pátek   06. dubna 2018 v 18:00 hod.: HK AS Trenčín – HK Hodonín

Sobota 07. dubna 2018 v 15:00 hod.: TJ Sokol Písek – ŠŠK Prešov

Sobota 07. dubna 2018 v 17:00 hod.: SHK Veselí n.Mor. – DHC Sokol Poruba

Sobota 07. dubna 2018 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – HK Sokol Bánovce na.Bebr.

Sobota 07. dubna 2018 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – HC Zlín

Sobota 07. dubna 2018 v 18:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa – DHC Slavia Praha

Volný los má: DHK Baník Most

 

Autor textu: Václav Dobeš