Starší dorky Zory  po výborném výkonu porazily Porubu

DHK ZORA Olomouc – DHC Sokol Poruba 38:17 (20: 9)

Průběh utkání: 1:0, 2:1, 2:4, 6:5, 8:7, 13:8, 16:9, 20:9 – 24:10, 28:11, 29:14, 3015, 35:16, 38:17.

Rozhodčí: Bečička, Horák    95 diváků          7 m hody: 6/5 –  5/3          vyloučení 2 – 4

DHK ZORA Olomouc: A. Poláčková, Habermannová – Dušková, Maráčková, Kristková, Kuxová 6/4, Kubálková 5, Možišová 1, Palátová 2, Krejzílová 2, Foretová 2, Grofková 3, Hejlová 10, Krůpová 7.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

DHC Sokol Poruba: Devátá, Juřinová – Sábliková, Kar. Rajová,  Jandačová, Kučerová 4, Misková, Farářová 2, Bestov 1, Prašivková 6/3 Koselňáková 1, Kri. Rajová, Kokyová Třereza 1, Dybalová 2.

Trenér: Aleš TROJKA

Velmi dobrý kvalitní výkon předvedly v sobotním utkání v Olomouci starší dorostenky našeho klubu, které suverénně přehrály své soupeřky v jejichž sestavě, ve které na rozdíl od našeho očekávání nastoupily všechny jejich hvězdy, které jsme alespoň z větší části spíš očekávaly v interligové sestavě, která v sobotu hrála v Šale. Nakonec do Olomouce dorazila celá pětice hráček, která je v širším hráčském kádru interligového trenéra Poruby Dušana Daniše, do Šaľy z nich nakonec zamířila pouze Šmídáková. V družstvu starších dorostenek se nakonec objevila také celá sedmička děvčat z mladších dorostenek, které vlastně zachraňovaly reputaci.

Samotné utkáni mělo jednoznačný průběh jen v prvních sedmi minutách vedlo družstvo Poruby 2:4, další průběhu už byl režii domácích děvčat, které už ve 12. minutě vedlo 8:5. Do konce poločasu přidalo naše družstvo dalších 12 branek proti dvěma v podání soupeřek, takže poločas skončil vedením Hanaček 20:9. Podobný průběh měl i druhý poločas, v desáté minutě vedly domácí 28:11, v polovině poločasu 30:15 a konec skončil vítězstvím domácího týmu rozdílem 18 branek.

Z domácího družstva podala výborný výkon brankařka Anita Polášková, která zaznamenala 14 úspěšných zákroků. Navíc přidala i několik přesných přihrávek do brejků, zejména Kláře Kubálkové. Další Klára Habermannová v brance sice byla na hřišti jen osm mnut, ale podařilo se jí 5 úspěšných zákroků, z toho byly dva po chycených 7 m hodech. Výborně se také dařilo dvojici Natálie Kuxová – Štěpánka Hejlová při zakládání RÚ a přihrávkách do pivota. Bětka Krůpová byla výborná při zakončování při střelbě ze střední vzdálenosti. Klára Kubálková byla téměř bezchybná při zakončování rychlých útoků ale i při jejich zákládání. Zakončování střeleckých pokusů se tntokrát příliš nedařilo Elišce Krejzlíkové 5 – 2.

Z družstva hostí se střelecky nejvíc prosadila Markéta Prašivková ze šesti branek byly však tři ze sedmiček. Střelecky střelbou z křídla se prosadila Kučerová.