Starší dorky skončily v tabulce páté

DHK ZORA Olomouc – TJ Sokol Písek 22:18  (10:11)

Průběh utkání: 2:0, 5:1, 7:3 8:4, 8:8, 9:8, 9:10, 10:11 – 14:11, 14:14, 17:17, 21:18, 22:18.

Rozhodčí: Hlavinka, Ochmann   70  diváků   7 m hody: 5/3 – 4/4  vyloučení:  6 – 6

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Švábová – Roupcová5/1, Dušková, Veselá 1, Protivánková, Molíková 3, Kuxová 1, Kristková, Možíšová, Juřičková,  Dobrovská 1, Hejlová 2,  Krůpová 9/2.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

TJ Sokol Písek: Kržová – Kuntová 1, Šácová 1, Hoiusková, Černá 2, A. Velková 3, Vozábová, Vinárková 541, Chudá 1,  B. Velková  2, Strnadová, Benešová 2 , K. Velková 1.

Trenér: Ing. Michal HORÁK

               Hodně nečekaně vyrovnané utkání se hrálo na závěr soutěže starších dorostenek v Olomouci. Zatím co na podzim v Písku  jsme vyhráli jednoznačně 18:28, v Olomouci se hrálo vyrovnané utkání  a o výsledku se rozhodovalo až v úplném závěru,  kdy průběh se „tahal“ po celé utkání rozdílem jedné, maximálně dvou branek a o celkovém výsledku pro naše barvy se rozhodlo až v posledních minutách zápasu, kdy se nám podařila čtyřbranková šňůra ze stavu 17:17 na 17:21 a bylo rozhodnuto. Samozřejmě se dají  jen těžko srovnávat dvě utkání, v nichž je průběh utkání a další aspekty naprosto odlišné, své do průběhu a konečného výsledku přináší hlediska celkové atmosféry utkání, vliv rozhodčích, a další a další hlediska. Důležitá pro celkový efekt pak dávají jednotlivá herní a psychická  pohoda výkonu každého jednotlivce z něhož je  potom složen celkový obraz výkonu v utkání. Dost ale filozofování. Faktem pak nakonec je stejně výsledek a celkový efekt, kterým je výhra, nebo porážka.

               Začátek utkání nenapovídal nijakému dramatu. Naše družstvo vedlo od prvních minut postupně 2:0, 5:1, zhruba v polovině poločasu pak 8:4, když sama Bětka Krůpová byla v té době autorkou šesti branek. Po desetiminutovém střeleckém výpadku domácího celku to ale bylo ve 23. minutě 8:8 a soupeř zvládl pak ještě závěr poločasu, který skončil jeho vedením 10:11. Druhý poločas začal podobně jako ten první – náporem našeho družstva, když postupně skórovala obě křídla Veselá a Molíková, Roupcová a Bětka Krůpová přidala branku ze sedmičky. Opět vedení domácích trvalo pouze pár minut a od  poloviny druhého poločasu se zase hrálo zase vyrovnaně až do už vzpomínané 23. minuty, kdy naše družstvo odskočilo na konečný čtyřbrankový rozdíl. Celkově je třeba zhodnotit že  vítězství, i když se rodilo těžce, bylo naprosto  zasloužené, herně jsme soupeře přehrávali, když měl ve svém středu několik vynikajících individualit, což platí především o brankařce Regině  Kržové a tvůrkyni hry Adéle Velkovou, obě okusily již řadu utkání v interlize.

               Z našich děvčat se dařilo v brance Polly Poláškové, hvězdou první velikost však byla bez zaváhání Bětka Krůpová, druhý poločas zase patřil Cladudii Roupcové, která byal autorkou skoro celé poloviny vstřelených branek po přestávce. Důležitý byl však přistup dalších děvčat, která bojovala často i za nepříznivého stavu a šly jednoznačně za svým cílem, který také bez zaváhání naplnila. Všem děvčatům je třeba za přístup v celé sezoně poděkovat, plnily si vzorně své herní povinnosti a popřát jim do dalšího roku hodně úspěchů ať už při pokračování v družstvu dorostenek, nebo po přechodu do kategorie žen

 

Autor text: Václav Dobeš