Hanačky zakončily sezonu výhrou nad Plzní, celkově skončily v Česku páté

DHK ZORA Olomouc – DHC Plzeň 25:18 (12: 7)

Průběh utkání: 1:0, 3:1, 4:4, 11:4, 12:5 – 13:7, 15:9, 17:10, 18:11, 19:13, 20:15, 21:16, 22:.17, 25:18.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček    110 diváků          7 m hody: 2/2 – 2/1    vyloučení: 4 – 5

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 3, Závišková, Trumpešová 1, Kapsová 1, Jansová, Sovová, Kašpárková 2, Salčáková 5/2, Krajčovičová 2, Severová 2, Salašová 1, Gajdošíková, Řezníčková, Patrnčiaková 8..

Trenér: Libor MALÍNEK

DHC Plzeň:  Mácalová, Šíbrová – Kepková, Šmrhová 1, Bušauerová 2/1, Formanová 1, Franzová 2, L. Galušková 6, D. Galušková 1, Poslední 2, Svobodová 1, Nosková 2.   

Trenér: Richard ŘEZÁČ

Zaslechli jsme na tiskovce

Libor Malínek, trenér ZORY Olomouc: „Myslím že tabulkově už to bylo před zápasem rozhodnuto a u obou družstev byla na motivovat holky těžké. Chtěly mít tu sezónu už za sebou. Jsem rád, že u obou družstev se nikomu nic nestalo a že se to obešlo bez zranění. Já jsem pořád holky hecoval, aby ten zápas nějak zvládly. Určitě by se mi nelíbilo kdyby se ten poslední zápas prohrál. Vítěství se podařilo, ale samozřejmě výtky tam jsou a to hlavně v proměňování šancí. Naše spojky se dnes moc neprosadily. Myslím si, že konec zápasu se odehrál v poklidu.“

Richard Řezáč, trenér DHC Plzeň: „Dnešní utkání už bylo samozřejmě jen z povinnosti. K utkání jsme přijeli bez některých hráček, které mají studijní povinnosti a tím bylo trochu utkání poznamenáno. Nicméně si myslím, že se utkání odehrálo v poklidném tempu. My jsme bohužel udělali asi 19 technických chyb, po kterých nás Olomouc potrestala ihned z rychlého útoku a tím navýšili odskok ve skóre hned v prvním poločase. To utkání v druhé půli se už jen dohrávalo. My jsme dali šanci všem hráčkám, které během soutěže nedostávaly tolik prostoru. Olomouci gratuluji k setrvání v soutěži a výkonu v play out.“

               Skončil další ročník interligové soutěže a na závěr se alespoň vyprázdnila marodka domácího týmu, na lavičce už se po delší době objevila Trumpešová, ta si pár minut i zahrála a zapsala se dokonce do střelecké listiny, po dlouhé době měly domácí v sestavě i  druhou brankařku, Lucka Rašková však do hry zatím nezasáhla, byla však   alespoň psychickou a morální podporou své mladé kolegyně. Trenéři na obou stranách měli problémy snad jen s motivací, obě družstva už nemohla na svém osudu a výsledky v sezoně nic změnit, přesto si alespoň na závěr zahrály podle chuti. Problémy s motivací byly zřejmé zejména u hostujících hráček, které neudržely nastavenou laťku z průběhu soutěže  a po roce musely následovat osud svých krajanek z druhého plzeňského klubu a elitní soutěž tak po roce musejí opustit. Obě družstva si zapsala do tabulky střelkyň po devíti svých hráčkách, u Plzeňaček do bylo s výjimkou jediné hráčky v poli a obou brankařek všechny zbývající hráčky.

               Prvních deset minut utkání se hrála vcelku vyrovnaná partie po vyrovnaném stav 4:4 se podařil první brejk domácímu týmu, který šnůrou  sedmi branek v řadě navýšil své vedení na 11:4 a umožnil tak Západočeškám po 18 !!! minutovém střeleckém půstu,   do poločasu alespoň jednou skórovat. Poločas tak skončil sedmibrankovým rozdílem pro domácí tým. Druhý poločas začal „divokou“ přestřelkou obou družstev, prvních deset minut se hrálo 6:6 a opticky byla v následujících minutách úspěšnější hostující děvčata která držela rozestup do pěti branek, víc jim však domácí nedovolily, poslední pětiminutovku už zase ovládly  domácí děvčata, která třemi rychlými brankami v řadě  navýšily  své vedení na osmibrankový náskok, který  tým už jen kosmeticky upravil.

               Velmí dobrý výkon předvedla po celý zápas  Míša Polášková, devatenáct úspěšných zákroků je velmi kvalitní číslo. Střelecky se nejvíc dařilo Patrnčiakové a Salčákové, spojky nastřílely dohromady osm branek, nad průměr třemi brankami přispěla Hurychová. Z družstva hostí byla nejpilnější střelkyní o Linda Galušková.

 

Autor textu: Václav Dobeš

Zdroj fotografie: olomouc.cz