Silně oslabené Hanačky přivezly bod z Edenu.

DHC Slavia Praha – DHK ZORA OLOMOUC 25:25 (9:12)

Průběh utkání: 0:2, 1:3, 2:4, 3:5, 5:5, 5:7, 7:7, 8:9, 9:9, 9:12 – 12:12, 14:12, 15:12, 16:16,19:17, 19:21, 21:21, 22:23, 24:23, 24:24, 25:24, 25:25.

RozhodčÍ: Hájek – Kozler          Diváků:  100           7 m hody: 3/4 – 5:5       Vyloučení:  1 – 5

Slavia Praha: Kudláčková, Malá –  Holečová 3, Franková 2, Motejlovvá 3, Koubová, Pejšová, Novotná 1, Holeňáková 1, Zimová 2, Míšová 5, Doležalová, Švihnosová 4/3, Vavroušková 4, Mulačová, Jirásková.

Trenér: Daniel Čurda

Zora Olomouc: Polášková 1, Habermannová – Malinová 6/5, A. Kubálková 4, Protivánková, Roupcová  3, Krajčová, Krejzlíková, Horáková 1, Vasiljeva 3, Možíčová 4, Machačová 2, K. Kubílková 1, Ešnerová.

Trenérka: Lucie Fabíková

S nemalými obavami cestovaly k prvnímu utkání nové sezony Hanačky do Prahy. A to ani nejen proto, že to byl první zápas a v brzkém odpoledni (od 13:00 hod.), ale protože je čekala zkouška ohněm, a to hned v jámě lvové ve slavistickém svatostánku v Edenu. Prořídlá sestava olomouckých házenkářek spíš vyvolávala obavu z vysoké prohry než možnost, postavit se pod vedením nového trenéra Daniela Čurdy „nabušeným“ Slavistkám hrdě čelo proti čelu. Ale stavte se hrdě proti někomu, z něho už na pohled srší odhodlání a vůle pokračovat v mistrovské jízdě, kterou mají Slavistky rozehránu od předchozíh tolik úspěšné sezony. Ale obavy stranou. Nic nevadí, že v sestavě Hanaček chybí obě očekávané „posily“ Míša Daňková a Lucka Fleková, které měly zacelit odchod do Mostu naší nejlepší střelkyně Natálky Kuxové. Samozřejmě moc chybět bude i naše gardová pivotka Nikola Jansová, ale také naše vycházející hvězdička Terezka Kräuterová, od níž si toho také hodně slibujeme.

Ale všechny obavy stranou, naše děvčata se pustila do favorita bez velkého respektu, první poločas se odvíjel v nesmírně vyrovnaném souboji, kdy jen naše děvčata dvakrát okusila vedení dvoubrankovým rozdílem, jinak se více méně hrálo vyrovnaně nebo úplně nerozhodně.  Až v posledních dvou minutách před koncem poločasu došlo k trháku a našim děvčatům se podařil tříbrankový náskok, takže poločas skončil naším tříbrankovým vedením. Po třech minutách po změně stran bylo vyrovnáno a začínalo se znovu. První polovina druhého poločasu se odehrávala v poklidu a domácí družstvo většinu času vedlo rozdílem jedné maximálně dvou branek. Krátce po polovině poločasu se podařil čtyřbrankový brake našemu týmu, a to se ujalo vedení. Vzápětí však domácí srovnaly skóre a drama pokračovalo. Poslední tři minuty před koncem se stav srovnal na 24:24. Necelé dvě minuty před závěrem zápasu domácí šly do vedení, ale vzápětí Vasiljevová vyrovnala a utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů 25:25.

Autor textu: Václav DOBEŠ