Šesté kolo MOL LIGY začne už ve středu

Středeční předehrávkou v Hodoníně začne 6. kolo nejvyšší soutěže žen. Český mistr Baník Most cestuje na sobotní první utkání druhého kvalifikačního kola Poháru EHF do Nizozemského Dalfsenu, ležícího v severovýchodní části země nedaleko německých hranic. Odveta se bude hrát v Mostě za týden, rovněž v sobotu 21. října.
Dalším utkáním šestého kola bude páteční předehrávka ve Veselí n. Mor., kam zajíždějí naše děvčata už v pátek 13. října k velmi těžkému utkání. Páteční termín vyplynul z přání pořadatelů, protože sportovní hala na Slovácku je celý víkend zadána na gymnastickou soutěž a házená tedy musela ustoupit. Zbývající čtyři utkání se hrají v sobotním termínu a jen jediné se hraje v Česku, konkrétně v jižních Čechách, kde nastoupí náš soupeř z minulého týdne proti zatím stoprocentně úspěšné Slavii Praha. Trojici utkání pak přivítají slovenské haly – na Šariši nastoupí ŠŠK Prešov proti HC Zlín, šlágrem kola pak bude střetnutí v Šaľe, kam pocestuje Sokol Poruba a duel dvou posledních, kteří stále čekají na první bodové vklady uvidí pod trenčínským hradem, kam přijede nováček soutěže Sokol Bánovce nad Bebravou.

V minulém kole se házenkářští fajnšmekři těšili na souboj slovenských lídrů Iuventy a Dusla. Nic velkého se ale na Zemplně nekonalo, Šaľa se po celý zápase nedostala do tempa, předvedla celkově jen matný výkon, takže diváky zaujal v první části spíš jen souboj dvojice Ukrajinských brankařek, domácí Jablonské a hostující Krebs. Domácí celek nastoupil po porážce ve Veselí jako vyměněný, výborně bránil a dařil se mu i přec hod do útoku, nebylo tedy divu, že už do poločasu si vybudoval pětibrankový náskok a v polovině druhého dějství dokonce už vedl 29:20. Michalovce předvedly ucelený kolektivní výkon, podpořený individuálními výkony a výborným výkonem brankařky. Průměrné, nebo spíš podprůměrné utkání viděla hrstka diváků v Praze, domácí trenéři po zápase spílali svým hráčkám za přístup k utkání proti průměrnému soupeři, a i když hrály bez zraněné kanonýrky Galuškové očekával se jednoznačný průběh. Přesto jsou Slavistky zatím po čtyřech zápasech bez bodové ztráty.

Kvalitní utkání se hrálo v Mostě, kde Černí andělé bez problémů přehrály Prešov a vyhouply se do čela tabulky soutěže. Vyrovnaný souboj nováčků se hrál v Hodoníně, domácí si po celé utkání udržovaly mírný náskok, který byl povětšinou tříbrankový, Slovenkám se nakonec tři minuty před koncem podařilo vyrovnat na 31:31, rozhodující trefu, která rozhodla o prvních bodech pro Hodonín, zaznamenala mladičká Smetková v domácím dresu. V jediné nedělní dohrávce se v průběhu zápasu ve Zlíně dařilo více domácím děvčatům, které byly lepší po celý první poločas, ve kterém už v průběhu vdly až o čtyři banky, v poločase byl rozdíl dvoubrankový. Ještě na začátku druhého poločasu byly Zlíňačky ve vedení, poslední část však už vyzněla pro zkušenější tým Sokolek, které si vytvořily čtyřbrankový náskok a domácí v závěru jen korigovaly, body si ale zaslouženě odvezly komplexnější hostující hráčky Poruby.
Naše děvčata navázala na předchozích 16 zápasů obou soupeřů hraných v Olomouci a vybojovaly oba body nad houževnatým soupeřem, který proti minulé sezoně odvedl rozhodně kvalitnější házenou. Trenér Hegar nebyl s předvedeným výkonem družstva příliš spokojen. Hra nebyla plynulá, děvčata napáchala abnormálně vysoký počet technických chyb, které rychlý soupeř nemilosrdně trestal. Pochvalu však děvčata zaslouží za bojovnost a uhrané vítězství i v utkání, kdy se příliš nedařilo.

Na sekretariátě ČSH bylo rozlosován osmifinále Českého poháru, do kterého se zapojí už také družstva nejvyšší soutěže MOL LIGY. Hanačky pojedou za svým soupeřem do Prahy, kde nastoupí proti prvoligovému týmu Sokola Kobylisy. Všechna utkání se hrají ve středu 25. října 2017.

Rozpis utkání 6. kola MOL LIGY
Středa 11. 10. v 18:00 hod.: HK Hodonín – DHK Baník Most
Pátek 13. 10. v 18:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – DHK ZORA Olomouc
Sobota 14. 10. v 15:00 hod.: Sokol Písek – DHC Slavia Praha
Sobota 14. 10. v 17:00 hod.: ŠŠK Prešov – HC Zlín
Sobota 14. 10. v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – Sokol Poruba
Sobota 14. 10. v 19:00 hod.: HK AS Trenčín – HK Sokol RMK Bánovce n. Bebr.
Volný los má Iuventa Michalovce

Václav Dobeš