Reprezentační příprava a účast hráček našeho klubu

V nominaci žen, které odjely po krátkém testování v Olomouci na přípravný turnaj do Chorvatska, jsme tentokrát mohli vidět Markétu Hurychovou, které se hned v prvním utkání proti domácímu celku podařilo vstřelit čtyři branky. První zápas se našemu týmu bohužel nepodařil dotáhnout do vítězného konce, ale v dalších zápasech už nezaváhaly a děvčata vyhrály, jak proti Slovinskému, tak proti Rakouskému reprezentačnímu celku. V těchto dalších dvou zápasech si Markéta Hurychová připsala pokaždé po jedné brance. Dalším zástupcem u reprezentačního týmu je asistent trenéra pan Jan Bělka, který stále působí v našem klubu a před dvěma lety vyhrál s našim A-týmem cennou bronzovou medaili. Nesmíme zapomenout také na velice důležitého člena našeho klubu, a to dlouholetého maséra Áčka Michala Korytáře, kterého holky zapůjčují již pravidelně pro naše reprezentantky. 

Výsledky utkání: 
Chorvatsko – Česká republika 30:24 (17:13)
Česká republika – Slovinsko 26:25 (15:10)
Rakousko – Česká republika 25:28 (12:16)

Slovenská reprezentace odjela ve své přípravné fázi na turnaj Baltic Handball Cup do Polska, kde se na pravém křídle pravidelně objevuje Annamária Patrnčiaková, která se také střelecky prosazovala. V prvním vítězném zápase proti Argentině zaznamenala pět úspěšných střel, Proti Polsku se Slovenskému družstvu nepodařilo vyhrát a v posledním zápase proti Islandu taktéž prohrály a skončily tak na třetím místě. 

 

České Juniorky měly na programu přípravný turnaj v Rusku, kam odjela s týmem také mladá golmanka našeho A-týmu Michaela Polášková. Juniorky začaly turnaj velice vydařeně a v prvním zápase vyhrály proti Belgii o pět branek. Další s kým poměřily holky síly byl tým HC AGU-Adyif Maykop, který skončil vítězně pro naše reprezentantky vysokým rozdílem. Poslední tým, kterému se družstvo postavilo bylo domácí Rusko, které už však bylo nad síly našich děvčat a utkání prohrály o pět branek. Domů si však odváží skvělé druhé místo a stříbrné medaile.

Výsledky utkání: 
Česká republika – Belgie 29:24 (18:12)
Česká republika – HC AGU-Adyif Maykop 35:26 (19:16)
Česká republika – Rusko 24:29 (14:16)

 

Nesmíme zapomenout na dorosteneckou kategorii, kde se do nominace dostala čtveřice děvčat hrajících za náš klub, respektive trojice hráček Zory v podání: Klára Kubálková, Natálie Kuxová a Claudie Roupcová. Čtvrtou hráčkou je pak Michaela Smějová hráčka Tatranu Bohunice, kterou však můžeme vidět také hájit náš klub v zápasech mladšího dorostu. V prvním zápase, ve kterém padlo celkem 70 branek dorostenky podlehly Rumunsku 38:32. Druhý zápas skončil remízou proti Norsku. K poslednímu třetímu zápasu nastoupily děvčata proti Itálii, kterou rozstřílely vysokým rozdílem. 

Výsledky utkání: 
Rumunsko – Česká republika 38:32 (20:17)
Česká republika – Norsko 26:26 (13:16)
Česká republika – Itálie 41:24 (19:16)

Všem děvčatům tímto gratulujeme ke krásným a vydařeným výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci. Více informací a fotografií k jednotlivým utkáním všech kategorií najdete na webových stránkách http://www.reprezentace.chf.cz  nebo na facebooku: Česká Házená / Czech Handball.

Zdroj fotografie: http://www.reprezentace.chf.cz/