Remíza starších žaček A

Bystřice p.H. – DHK Zora Olomouc A 25:25 (13:14)

Sestava a branky: Mocňáková, Šinclová – Györe 2, Stroupková 1, Kräuterová 12, Dostálová 3, Ryšánková 2, Neumannová, Polesová, Hlaváčková 5/3.

Holky odjely k prvnímu utkání jarní části na půdu soupeře, a to do Bystřice pod Hostýnem. Holky se po dlouhé době sešly v této sestavě až na pátečním tréninku. Z důvodu zranění se po dlouhých týdnech poprvé zapojila Eva Šinclová, kratší pauzu měla také z důvodu vážnějšího zranění Leona Dostálová a Timea Györ. K utkání vůbec neodjela Anna Kubálková a Vendula Vláčilová, taktéž z důvodu zranění. To však není žádnou omluvou pro technické chyby, které holky stihly v tomto utkání posbírat. Místo aby zúročily zkušenosti z žákovské ligy, nechaly si dávat velice jednoduché branky. Zápas se hrál ve vysokém tempu, kterému odpovídá také vysoký počet gólů. Střelecky se nejvíce dařilo Tereze Kräuterové a celkový dojem z útočné části nebyl tak špatný, holky se snažily být střelecky aktivní a většina střel do hry patřila a střelecky se zapsala většina hráček, bezchybná byla také Klára Hlaváčková ze 7 m hodů. Hráčky se z důvodu malého počtu musely střídat na různých postech. Větší problém byl v obranné činnosti, kdy se nám podařilo soupeře dostat několikrát do pasivity, ale bohužel jsme obranu nedotáhly do konce. V jistých úsecích hry nás domácí tým převyšoval v nasazení ve hře, což bylo z našeho pohledu také důležitým negativem, které určitě ovlivnilo výsledek utkání. Nutno podotknout, že na druhou stranu se v zápase objevily také bojovné momenty, ale to na lepší výsledek bohužel nestačilo. Při hledání pozitiv snad ještě stojí za zmínku pokusy o dohrání pivota, což se nám v předchozích zápasech moc nedařilo. 

Na spoustě věcí budeme muset do dalších zápasů hodně zapracovat, zápas si ještě probrat a do dalšího zápasu jít s čistým štítem. Ve výsledku jsme rádi za bod a gratulujeme soupeři ke kvalitnímu utkání a velkému hernímu posunu. 

Trenéři: Kateřina Hlaváčková, Klára Sovová, Alois Sedláček