První ztráta bodů mladších dorostenek

Sokol Písek A – DHK Zora Olomouc  27:24 (15:12)

Sestava a branky: Nedbalová L.- Hynková N. 6/2, Rodeková N. 6, Žůrková Z., Kubálková A. 4, Horáková S. 1, Ryšánková E. 3, Marešová P., Kräuterová T. 2, Hlaváčková K. 2

K dalšímu utkání 1. ligy mladších dorostenek jsme odjížděli do Písku. Úvodní část a převážně celý první poločas byl velice vyrovnaný, až v závěru poločasu se domácí hráčky dostaly do tříbrankového vedení. Naše hra v útoku tentokrát postrádala více pohybu, hlavně na spojkách jsme se dokázali jen těžce prosazovat. V obraně jsme si neuměli poradit především s domácí Nelou Noskovou, která se dokázala prosazovat jak při hře 1:1, tak střelbou z dálky. Asi k zásadní situaci utkání došlo na samotném konci poločasu, kdy naše Anička Kubálková zbytečně faulovala a po zásluze dostala přímou červenou kartu.

V poločase jsme se především snažili holky správně vyhecovat, vysvětlili jsme si, jak účinně bránit domácí střelkyni.
V úvodu druhého poločasu jsme nastupovali v oslabení a domácí hráčky pak navýšily skóre na 17:12. Pětibrankový rozdíl trval až do stavu 19:14. V dalších šesti minutách jsme však dokázali skórovat pouze my a srovnat stav na 19:19. V  patnácté minutě poločasu jsme dokázali dokonce o jednu branku vést 21:20, což bylo však naposledy. Tato stíhací jízda nás stála spousty sil, které nám na konci utkání scházely. Jak se nám celý druhý poločas dařilo nejlepší domácí střelkyni ubránit, v závěru rozhodla dvěma individuálními akcemi. Domácí hráčky vyhrály zcela po zásluze.

V tomto utkání jsme se trápili v útoku, hlavně nový pohyb spojek je potřeba pilovat a být neustále nebezpečné pro soupeřovu obranu. S obranou ve druhém poločase můžeme být spokojeni. Své si odehrály Natka Rodeková s Nikčou Hynkovou. Více čekáme od Terky Kräuterové  a od obou našich pivotů Petry Marešové a Elišky Ryšánkové. Křídla zahrála  spolehlivě. Za bojovnost a nasazení hlavně ve druhém poločase zaslouží pochválit všechny hráčky. V dalších utkáních však chceme postupně přidávat i kvalitu.

Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský