První ročník Nestlé ZORA cupu za námi

V termínu 10. – 12. 12. 2021 proběhl první ročník nového domácího turnaje pro kategorii starších žaček. Aktuální situace je sice složitá, ale i přesto se podařilo uskutečnit Nestlé Zora cup. Nakonec se zúčastnilo 7 družstev a nechyběla ani obě naše dvě družstva starších žaček. Pro družstvo A to byla další skvělá možnost poměřit síly s kvalitními týmy, na které narazí například v žákovské lize. U družstva B se jednalo o střetnutí proti, ve většině případu, starším děvčatům, i přesto předváděly všechny hráčky bojovný výkon. Starší žačky A skončily na čtvrtém místě a starší žačky B na místě sedmém. Turnaj vyhrál tým Sokola Písek. 

Moc děkujeme organizátorům, rodičům, mladým dorostenkám a sponzorům za uspořádání tohoto turnaje v nelehké době. 

4. místo v domácím turnaji starších žaček Nestlé Zora cupu trochu mrzí. Tři výhry a tři prohraná utkání na více nestačily. Hned v prvním poločase prvního utkání s Pískem se nám bohužel zranila Míša Krapková, která je tvůrcem hry. Její oslabení a nemoc Vaji Jílkové byly hodně znát. Přesto holky makaly a dvě prohry byly velmi těsné a nešťastné, kdy jsme vedly celý zápas a v posledních dvou minutách jsme nakupily chyby. Velkou pomocí byla Adriana Smetková, která již hravá dorosteneckou ligu. V posledním klání se Slavií Praha holky vydřely vítězství, na kterém měla velkou zásluhu brankářka Eliška Matějová.

Výsledky utkání družstva A:

Písek 17:18,

Velké Meziříčí 18:11,

DHK ZORA B 17:8,

Velká nad Veličkou 14:23,

HC Háje 15:18,

DHC Slavia Praha 13:12

Sestava a branky: Matějová, Jančová, Chudárková,; Sedláčková A. 6, Špičková A. 9, Krapková M. 2, Andoková E. 9, Marková T. 12, Kozmíková S. 9, Vánská N. 8, Smetková A. 34, Trnečková T. 3, Kožďálová J. 1, Pazderová K. 2. Děkujeme všem hráčkám za výkony a rodičům za pomoc s organizací turnaje!

Trenérky: Andrea Krapková, Michaela Janotová