Příprava a první turnaj Mini starších

V pondělí 27. srpna 2018 zahájilo družstvo MINI starší v areálu DHK Zora přípravu na následující sezónu. Po dvou měsících volna holky absolvovaly dva tréninky denně. Počasí nám přálo celý týden, tak jsme dopolední část věnovali gymnastické přípravě, různým pohybovým hrám a soutěžím na venkovním tartanovém hřišti a odpoledne v hale si již holky mohly zahrát též miniházenou. Ve středu odpoledne se pak mnohým zvýšil tep na bobové dráze v Hrubé Vodě a některé si zde vyzkoušely i další adrenalinové atrakce. Týden soustředění proběhl v naprosté pohodě a bez zranění, holky trénovaly s plným nasazením a stále se zlepšovaly ve všech činnostech.

V sobotu 1. září pak odjely Adéla Vacková, Adéla Feitová, Barbora Andrésová, Lucie Flášarová, Karolína Ambrůzová, Kristýna Zavadilová, Ema Finsterlová, Johana Greplová a Natálie Hozová na svůj první společný turnaj v podzimní části sezóny do Horky nad Moravou, kde si mohly změřit síly převážně s chlapeckými družstvy.

Nasazeni jsme byli do skupiny „B“ společně s družstvy TJ Sokol Kostelec na Hané A, TJ Sokol Horka nad Moravou 2, TJ Cement Hranice A, HK Bystřice pod Hostýnem a TJ Sokol Telnice. Ve všech utkáních holky hrály s nasazením a nevzdávaly se, i když nás někteří kluci přehrávali svojí rychlostí a díky svým fyzickým parametrům větší agresivitou v útoku i v obraně. Tento turnaj pro nás byl hlavně dobrou školou před zahájením podzimní části soutěže. Holky zde viděly, v čem jsou dobré a kde musí výrazně přidat. Jako talent družstva byla vyhlášena Adéla Feitová, která trénuje teprve několik měsíců a působila velmi dobře nejen na hřišti, ale i v brance. Trenérskou cenu za největší bojovnici ve všech utkáních pak obdržela Natálie Hozová.

Trenéři Miloš Haloun a Karolína Žáčková