Přes bojovný druhý poločas Mladších dorostenek, si body odvezl Zlín

DHK Zora Olomouc – HC Zlín  28:30 (8:17)

Sestava a branky:
 Křenková M., Novotná T. – Miklíková K.,  Palátová T. 3, Maráčková M., Stuchlová V., Brázdilová E. 1, Foretová M. 2/1., Roupcová C. 15/5, Grofková M. 3, Hejlová Š., Paličková V. 2, Kubálková K. 1, Kristková V. 1

V neděli 15.10. jsme přivítali na domácím hřišti moravského rivala ze Zlína a bylo to derby se vším všudy, škoda, že se špatným koncem pro nás.

Do utkání jsme vstupovali s tím, že chceme vycházet ze zabezpečené obrany a nedarujeme soupeři na domácím hřišti  ani centimetr. Bohužel v prvním poločase zůstalo odhodlání pouze v šatně. V první čtvrthodince se týmy spíše oťukávaly a skóre bylo vyrovnané. V druhé části prvního poločasu nám Zlín brankově odskočil až na hrozivých 9 branek a popravdě řečeno ho to nestálo ani moc sil. Naše děvčata začala kupit chybu za chybou. V útoku jsme dělali přesně ty chyby, které si vytýkáme v tréninku. Místo toho, abychom se uvolňovali do prostoru, tak jsme jak berani nabíhali do obránce a tím se sami dostávali pod tlak. Soupeř toho dokázal využít, převážně z první a druhé vlny. A jak se nám nedařilo v útoku, tak se to projevilo i v obraně, kde jsme to úplně zabalili. Absolutně jsme to hostujícím děvčatům nijak neztížili, nekomunikovali jsme, nepomáhali si, obrana vůbec nefungovala. V poločase jsme si některé věci vysvětlili, kladli holkám na srdce, že můžeme prohrát s lepším soupeřem, ale ne takto. My sami jsme si byli v prvním poločase největším soupeřem.

Druhý poločas byl jako noc a den. Začala fungovat obrana, kdy bylo vidět velké nasazení děvčat. Začaly si pomáhat, komunikovat mezi sebou, často soupeřky přerušovaly a k tomu se přidala několika dobrými zákroky brankářka Markéta Křenková. Tam, kde jsme byli v prvním poločase my, tam byl teď Zlín. Za velké podpory spoluhráček, vzájemném povzbuzování a hecování jsme v 25.minutě vyrovnali na 25:25. V poslední pětiminutovce jsme mohli jít i do vedení, kdy jsme neproměnili 7metrový hod, nedokončili trhák, nebo jsme v postupném útoku situaci zbytečně zbrkle zakončili. Utkání nakonec do vítězného konce dovedl Zlín. Pro oko diváka se jednalo o velmi dramatické utkání, ačkoliv by si na nás po poločase nikdo nevsadil ani pětník. Ty síly, které nás stála tato velká stíhací jízda, ty pak chyběly v závěru, ale na kdyby se nehraje. Utkání vyhrál Zlín, třeba šťastně, ale vyhrál.

Utkání si rozebereme. To, co předvedly holky v prvním poločase, z toho se  musíme poučit, a co bylo ve druhém, na tom stavět. Pochvalu za druhý poločas zaslouží všichni, avšak mimořádný výkon předvedla Claudie Roupcová. Určitě za střeleckou efektivitu, ale v prvé řadě za obrannou činnost. Děvčatům v tréninku často opakujeme, že obrana je základním kamenem úspěchu a ještě chvíli jim potrvá, než to pochopí :). 

Trenéři: Zemánek K., Táborský V.