Pozvánka na 15. kolo interligy házenkářek

Čtrnácté kolo MOL ligy přineslo dnes už asi nikoliv překvapivý výsledek z Písku, kde nováček soutěže vydoloval další dva body a má jich na svém kontě už 12. Tento výsledek se už začíná brát skoro jako normální, což je radostné zjištění jako zásah do v minulosti poměrně zaběhnutého stavu, že nováček soutěže jaksi víceméně povinně odevzdával body soupeřům a nyní ejhle, je zde nováček, který vcelku pravidelně bourá zaběhnuté zvyklosti a sbírá body i „zaběhnutým firmám“. A tomu nelze než zatleskat. V Olomouci hráli v sobotu Černí andělé a domácí chtěli bodovat a přetrhnou konečně, tu nekonečně dlouhou řadu porážek, která se táhne od prvního vstoupení Mostu v nejvyšší soutěži a i když tentokrát už to skoro viselo na vlásku, ani tentokrát to nedopadlo …  Černí andělé si zase odvezli oba body. Podobně se dařilo v sobotu i Panenkám v Šaľe, také ony si brousily zuby na favorita odvést plný počet bodů chtěly i ony, bohužel narazila kosa na kámen a Panenky odjely domů s prázdnou. V posledním sobotním utkání dvou posledních družstev tabulky si reputaci vylepšily domácí Šarišanky, když svého slovenského soka porazily i odvetě, po šestibrankové výhře na podzim v Bánovcích vyhrály v prešovské odvetě dokonce rozdílem sedmibrankovým. Poslední dva zápasy 14. kola se hrály v nedělním podvečeru, nejprve Slavistky vrátily Zlínu nečekanou podzimní bodovou ztrátu z Edenu, když Zlín obral Pražanky v jejich tvrzi a vezl si z Prahy domů cenný bod. Pražanky ve Zlině od prvních minut diktovaly vývoj zápasu a nakonec odjely ze Zlína se 14 brankovou výhrou, která byla nejvyšší porážkou Zlína v sezoně. V posledním utkání kola vstoupily v Ostravě do zápasu naprosto suverénně domácí Sokolky, od prvních minut diktovaly tempo hry, po sedm minutách vedly 5:0, v dalších minutách své vedení navyšovaly ,soupeřky však stačily do poloviny poločasu snížit na dvoubrankový rozdíl, poločasový stav 13:12 však už začal více nahrávat hostujícímu týmu, který také soustředěnou a kvalitní obrannou hrou dovedl zápas do vítězného konce a připravil domácímu družstvu první domácí porážku v sezoně.

Největším tahákem 15. kola bude bezesporu zápas mezi oběma mistry svých zemí, který se bude hrát v sobotu v sídle českého mistra v Mostě. Tam se určitě  dá čekat plný dům, jak se na souboj mistrovských celků sluší a patří. Obě družstva hrála minulý víkend na Moravě a obě byla úspěšná. Obě také zažila se svými soupeři drama. Český mistr ovládl na Hané první poločas a pokračoval v krasojízdě i ve  druhém poločase. Ještě v polovině druhého poločasu nic nenasvědčovalo nějakou změnu, Most vedl 16:22. Domácí družstvo se za podpory brankařky Poláškové zakously do soupeře a po šnůře pěti branek to najednou bylo 22:23. Závěr však Černí andělé zvládli zejména díky Sáře Kovářové, která se ukázala jako velká osobnost a zařídila odvoz bodů z Hané. To slovenský mistr přijel do Ostravy jako by na výlet, nažhavené Sokolky brzy vedly 5:0 ale také ještě 7:2. Slovenky však včas zaznamenaly nebezpečí a po poločasovém stavu 13:12 ve druhém poločase už žádné drama nepřipustily. Máme se tedy jistě na co těšit. Sobota také připravila velké menu pro Moravu. Celá moravská čtveřice týmů, které si dělají velké ambice na play-off se vzájemně střetnou, shodou okolností také minulý víkend celá čtveřice tak svorně prohrála, všichni soupeři byli nad síly Moravanek, mají tedy obrazně řečeno soupeřům co vracet. Ve Zlíně nastoupí proti domácímu týmu družstvo Sokola Poruba a budeme zvědavi na to jak se domácí Zlín se svým favorizovaným soupeřem popasuje. Před týdnem se mu proti Slavii vůbec nedařilo, mladé družstvo utržilo pěkný výprask. Vzájemný zápas dvou slovenských týmů v Bánovcích bude mít jednoznačného favorita v podobě Šaľy, jakákoliv bodová ztráta by byla velkým překvapením. V neděli se uskuteční zápas v Edenu, kde nastoupí favorizovaný tým domácí Slave proti Sokolu Písek. Ale pozor, Slavia na podzim ztratila v Písku  nečekaně  bod a bude si tedy muset na Jihočešky dát moc velký pozor. Favoritem utkání však budou samozřejmě Slavistky. Do výčtu zápasů kola chybí ještě utkán v Prešově, nováček z Plzně si totiž dohodl se soupeři na východě Slovenska, že sehrají obě utkání na východě mimo víkend ve čtvrtek poslední únorový den nejprve nastoupí v Michalovcích proti Iuventě a druhý den v pátek 1. března pak na Šariši proti ŠŠK Prešov.

Sobota  09. 02. v 17:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – DHK ZORA Olomouc           O vzájemném, zápase ve Veselí trochu obšírněji. Veselské Panenky letos hrají hodně povedenou sezonu a usídlily se trvale na samotné špici tabulky. Zejména v domácím prostředí se Panenkám daří nadmíru. Jedinou porážku utrpěly od Iuventy Michalovce (23:32) a remizovaly se Sokolem Poruba 29:29. Veselanky hrály doma zatím osm utkání v nichž ztratily pouhé tři body, bez bodu odjely ze Slovácka na příklad Šaľa, Most, ale i Slavia a to jsou nějaké kalibry. Naopak Panenky nečekaně zaváhaly v Plzni, odkud odjely s tříbrankovou porážkou, oba body nechaly také v Olomouci 31:25 a před týdnem v Šaľe. Pokud pohlédneme letmo do historie interligových zápasů obou soupeřů, v Olomouci se hrálo 17 utkání, z nichž 10 vyhrála Zora a 6 Veselí, ve Veselí se hrálo zatím 16 utkání 7 krát vyhrála Zora a osm krát Veselí, v obou případech se hrálo po jednom nerozhodném výsledku. Bilance je tedy vcelku vyrovnaná vždy bývala období, kdy se více dařilo jednomu, v jiných případech naopak tomu druhému, nic není předem dáno, u takto vyrovnaných soupeřů se dá jen těžko dopředu tipovat. Pokud jde o hráčské kádry, skoro celou první polovinu podzimní části kralovala veselská Mária Olšovská, střelkyním celé interligy, ta však od nového roku začala oblékat dres švýcarského St. Gallenu –  LC Brühl Handball. Post nejlepší střelkyně by však asi měla co nevidět převzít Klaudia Michnová, která se do Veselí přestěhovala s koncem roku z Bánovců, ano to je ta, co před několika lety byla nejlepší střelkyní interligy v dresu Partizánskeho. Zatím ale kralují střelkyním v dresu Veselí, Kristýna Pastorková a Tereza Kubáčková, ta první přišla před sezonou z Trenčína tu druhou známe samozřejmě ještě z našeho dresu, dalšími oporami pak jsou Michaela Boorová a Katka Novotná. Mezi velké opory pak patří brankařka Simona Lekešová, která patří statisticky mezi nejlepší gólmanky soutěže a v letošní sezoně to už dotáhla až do ženské reprezentace. Předchozí řádky potvrzují to, že v neděli uvidíme na Slovácku vrcholné utkání soutěže, a nelítostný souboj o postup do českého play-off ve kterém jsou oba týmy vážnými aspiranty. Favority budou samozřejmě domácí hráčky, už vzhledem k postavení, které v tabulce zaujímají. Věřme ale, že to nebudou mít vůbec lehké a že naše družstvo ukáže, že umí zabojovat a popere se o body a dobrý výsledek. Přejme jim na Slovácku hodně úspěchů !!!