Hanačky prohrávaly o sedm, stáhly na gól, ale stejně prohrály

DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most 24:27 ( 9:13)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:3, 3:6, 4:8, 45:10, 8:11, 9:13 – 10:14, 13:15, 14:20, 16:22, 17:23, 22:23, 23:25, 23:26, 14:27.   

Rozhodčí: Friedel, Kučerka:  240 diváků     7 m hody: 5/4 – 5/4  vyloučení: 3 –  8 Alica Kostelná (Most) – červená karta za třetí vyloučení.  

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová, Závišková 1, Trumpešová 3, Kapsová, Jansová, Sovová 3/3, Kašpárková 4, Krajčovičová 6, Salašová 2, Gajdošíková, Patrnčiaková 5/1,  Řezníčková.

Trenér: Jan HEGAR

DHK Baník Most: Müllnerová, Novotná – Dvořáková 3, Stříšková 7, Jungová, Šustková 3, A. Kostelná 4/4, Ecksteinová, Kovářová 7, Tesařová, K. Kostelná 2, Zachová 1, Mikulášková.

Trenér: Peter DÁVID          

Jan Hegar, trenér DHK Zora Olomouc: „Soupeři gratuluji k vítězství. My jsme v té první půlce tahali za kratší konec. Obranná činnost fungovala ještě na solidní úrovni, nicméně velmi těžce jsme se prosazovali v útočné činnosti na postavenou obranu. Tam byl velký rozdíl a možná celý zápas ve hře krajních spojek. S hrou krajních spojek my se potýkáme s jejich potencí a sebevědomím. Ta nám velmi spadla v určitých fázích. Soutěže a bojujeme, abychom to znovu nastartovali. Nedaří se nám to, i dneska bylo vidět, že ten zápas stál na jiných hráčkách než na krajních spojkách základních sestav. My jsme ten manšaft těžko dávali dohromady, protože jsme měli nějaké zdravotní problémy. Musím před našimi děvčaty jenom smeknout, že jsme se dokázali do zápasu vrátit i ve stavu, kdy to bylo už jakoby ztracené. Možná jsme mohli pomýšlet i na nějaký bodík, ovšem vždy v té rozhodující fázi jsme neproměnili šanci a to nás stálo tu možnost dostat se na dostřel. A to je druhý moment, který nás trápí, protože jsme odehráli výborný zápas jak v Šale, tak v Porubě. Toto nás stojí body.“

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Velmi očekávaný, těžký zápas. Gratulace soupeři, že udržoval zápas po celou dobu otevřený, hlavně v té situaci, když jsme vyhrávali o sedm gólů, se zase vrátili do zápasu. Olomouc je doma úplně jiná než venku a to jsme moc dobře věděli. Dnes jsme to zvládli hlavně díky výkonům brankářky. Toto byl zápas, který fakt rozhodovaly detaily a čisté šance. Byly tam nějaké chyby. Jsme rádi, že jsme to zvládli a pro diváky to byl dramatický zápas.“

         Dramatické utkání v olomoucké hale mnohdy zvedlo diváky ze sedadel a hodně přispěli také k dramatické zápletce. Hodně hráček olomoucké sestavy se potýkalo ze zdravotními problémy vše však nahradily bojovností a nadšením. Zejména velký, doslova nadstandardní výkon předvedly duše většiny útočných akcí Jája Trumpešová a na levém křídle Denisa Krajčovičová, řádící na palubovce jako černá ruka. Začátek duelu patřil zcela jednoznačně hostujícímu celku Černých andělů, které vystupovaly hodně sebevědomě a hra se jim také dařila. Po patnácti minutách hry vedly 3:6, na začátku poslední desetiminutovky už vedly 5:10, do šaten se šlo za stavu 9:13. Druhý poločas začal ze strany domácích lépe, podařilo se jim snížit na rozdíl dvou branek (13:15), bohužel Baník vycítil nebezpečí a zejména zásluhou Kataríny Kostelné a dalších spojek utekly až na rozdíl sedmi branek 13:20. Hanačkám chvíli trvalo, než se z této nepříjemné situace vzpamatovaly, ale v začínající poslední desetiminutovce, začal střelecký koncert domácích. To už v brankách obou soupeřů stály obě teenagerky, domácí Poly Polášková a mostecká Sabrina Novotná, které se nebojácně vyrovnaly s nástrahami vyrovnaného souboje. Mostecká brankařka několikrát vychytala domácí Annemarii Patrntčiakovou a Poly zase předvedla několik famózních zákroků (celkem 7) v domácí brance. Během pěti minut se podařilo domácím hráčkám snížit na kontaktní gól (22:23) a vše bylo na závěr otevřeno. Domácím se bohužel závěr opět nevydařil, navíc zaúřadovaly zkušené spojky Černých andělů Kovářová a  Šustková, které tvrdě vydřely šťastnou výhru hostů.

          Drama tak (už po kolikáté?) skočilo pro Hanačky bez zisku bodů, i když by si alespoň jeden za bojovný přístup zasloužily. Domácím tak opět zbyly jen oči pro pláč, i když ani tentokrát k jejich výkonu slzy jaksi neslušely, všichni v hale věděli, že Hanačky na hřišti nechaly všechno. Holky díky !                

Autor textu: Václav Dobeš