Poslední dvě kola dlouhodobé části interligy ročníku 2022/23

                Dvacáté interligové kolo se vyznačovalo tím, že všech šest kol se odehrálo v českých halách a s výjimkou předehrávky ve Zlíně dokonce jen v českých zemích. Jako hostující týmy figurovala jen všechna slovenská družstva a dva moravské týmy Sokol Poruba a ZORA Olomouc. Jistě určitá zvláštnost rozpisu, mnohem zajímavější je však složení vedoucí trojice soutěže, která je složena jen ze slovenských celků. Současný lídr soutěže slovenský celek Dunajské Stredy zvítězil už podeváté v řadě a z posledních 15 utkání nevyhrál pouze jednou. Takovou formou se nemůže ani zdaleka pyšnit žádný z celků MOL Ligy. Dalším velkým překvapením soutěže je skutečnost, že poté, kdy se v soutěži objevil jako nováček Baník Most, neznala soutěž jiného lídra a vítěze než jako velkou stálici Iuventu Michalovce nebo Baník Most. Až současný ročník soutěže postavil všechny zákonitosti na hlavu. Po dvaceti kolech soutěže je z „trvalek“ doslova trhací kalendář, věřte nebo ne Michalovce mají v soutěži „manko“ šesti porážek, Baník Most sice jen pět porážek, ale dvojnásobnou plichtu od Hanaček.

               Mimo předehrávky Zlín – Michalovce, o které jsme již informovali, se zrodil jeden nerozhodný výsledek v Písku, kde hrála Šaľa (33:33) a kde znovu kralovalo domácí duo Korešová (8) – Stellnerová (9). K nim se přidala dvojice jmenovkyň Svobodových Eva (5) a Magdalena (4), zatím co v týmu Šaľy vévodily Ščipová (8) a Vargová (7). Hodně sledovaným zápasem zejména z pohledu českého play-off byl zápas v Kynžvartu, kde po poločasové plichtě favorizovaná Dunajská Streda zcela duel ovládla. Další západočeský souboj Plzně s poslední Stupavou překvapení nepřineslo. Favorit doma nezaváhal a připsal si důležité dva body. Překvapivě vyrovnané utkání viděli diváci v Mostě, kde zejména v prvním poločase se hrála vyrovnaná házená, ale nakonec však favorit doma vyhrál a to bylo ze všeho nejdůležitější. V Praze se hrálo utkání plné technických chyb, velkou postavou byl výkon především hostující brankařky Míši Poláškové s více než padesáti procentní úspěšností. Domácí celek nezastihlo utkání v optimální pohodě, po prvních deseti minutách vyrovnané hry převzaly iniciativu utkání Hanačky a bez větších problémů si zápas pohlídaly a odvezly si domů důležité a vskutku „zlaté“ body.

 

                Předposlední kolo interligových zápasů může být ještě plné nejrůznějších dramat, i když pravděpodobně už ty nejzajímavější asi jsou minulostí, některá překvapení však ještě mohou naskočit. Uvidíme!!!  Sokolky z Poruby v minulém kole sehrály v Mostě skoro neuvěřitelnou historii, co také čekat od předposledního týmu tabulky, který zatím posbíral jen 6 bodíků a čeká ho jen vlastně boj o přežití. Ani jejich soupeřky Slavia Praha v neděli proti Hanačkách příliš nezářily, dá se tedy čekat zajímavý souboj dvou soupeřů, kterým se jedněm příjemně zápas vydařil ovšem bez efektu, druhým se zápas moc nevydařil a dá se skoro říci, že zklamaly. Ve druhém zápase v Olomouci, kam míří Kynžvart, se hrál opět zápas různě motivovaných soupeřů, z nichž jeden jásal, když si odvezl skalp domácího týmu a podle něj dokonce dva zlaté body, ovšem stále ještě nemá ani jistotu postupu. Naopak Západočešky plné emocí a očekávání, které s Dunajskou Stredou sehrály naprosto vyrovnaný první poločas, aby nakonec rozdílem pěti branek prohrály. Také ve třetím utkání na Zemplíně se dá očekávat vyrovnané utkání. Oběma soupeřům zdánlivě o nic nejde. Písek na podzim doma s Inventou prohrál, jde tedy o nesplacený dluh a v posledních kolech hrají Sokolky uvolněně a v dobré pohodě, takže mohou na východě jen příjemně překvapit. Jediné slovenské derby Stupava – Dunajská Streda, v němž ale opravdu o nic nejde, je soubojem prvního s posledním a ani teoreticky se nedá nic jiného než vysoká výhra lídra očekávat. Také v dalším utkání půjde jen o prestiž.  Na podzim v Mostě vyhráli Černí andělé vysoko 35:24, půjde tak především o splacení dluhu a navíc Most v současné době neoplývá nijak oslnivou formou. Poslední zápas předposledního kola svede proti sobě ambiciózní Zlín, který sice už nemá na své osudu moc co změnit a ani Plzeň už nemá svůj osud ve vlastních rukách a musí jen doufat, že vyhraje ve Zlíně a že Hanačky klopýtnou ve Stupavě.

 

21. kolo MOL LIGY:

Sobota 15.04.2023 v 17:00 hod.: DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha  (Šlezingr – Špunar   )

Sobota 15.04.2023 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – Házená Kynžvart   (Valášek – Vychodil)

Sobota 15.04.2023 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – TJ Sokol Písek   (Daňo – Sabol)

Sobota 15.04.2023 v 18:00 hod.: DAC Dunajská Streda – AHK Tatran Stupava  (Bohuniczký – Szerensses)

Sobota 15.04.2023 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most     ( Zubo – Haščík)

Sobota 15.04.2023 v 18:00 hod.: Handball PSG Zlín – DHC Plzeň    (Kremláček – Procházka)

 

Autor textu: Václav DOBEŠ