Podzimní část interligy skončila   

                   Pětice interligových zápasů ve středu 15. listopadu 2023 uzavřela svou část soutěží, do ukončení interligového ročníku však ještě zbývá dohrát poslední zápas, kterým bude na Slovácku střetnutí nováčka soutěže HK Hodonín proti dosud úřadujícímu českému mistru Slavii Praha. Tím definitivně skončí podzimní část interligy a házenkářky se uloží symbolicky k zimním spánku. Ne tak hráčky reprezentace. Ty ještě na konci listopadu čeká sice zkrácený, nicméně však tradiční turnaj v Chebu ve dnech 23. – 25. 11. 2023. Za účasti našeho reprezentačního týmu, kterému vyvrcholí příprava na MS, budou dalšími účastníky dále Slovensko a „B“ družstva Norska. Samotné MS žen se bude hrát ve dnech 30. 11. až 17. 12. 2023 ve třech zemích-Norsku, Švédsku a Dánsku. Náš tým bude hrát kvalifikační skupinu „H“ v dánském třicetitisícovém městečku na severu Dánska ve Frederikshavenu. Našimi soupeři ve skupině budou postupně 30.11. Kongo, 02.12. Argentina a 04.12. Nizozemsko. Nový ročník interligy se zahájí hned po Novém roce na Tři krále 6. ledna 2024, kdy u nás přivítáme od 17:30 hod. Slavii Praha.

                V posledních utkáních 15. listopadu došlo k několika zajímavým výsledkům. Na Zemplíně si vedení v tabulce udržela Iuventa, která nadělila pěkný výprask Sokolkám z Písku rozdílem 11 branek. O vedení v tabulce je připravil soukmenovec – slovenská Dunajská Streda, která ztratila (nebo získala „?“) bod po remíze v Mostě s Baníkem 30:30. V dalším slovensko-českém souboji se doma potřetí v řadě dařilo vyhrát nad českými družstvy Šaľe. Na Hané se podařilo domácím Hanačkám konečně zlomit prokletí z „kotrmelců“ po té, když po vedení v poločase 16:22 v Plzni odjely s porážkou a po smolné porážce ve Zlíně odjely domů bez bodu, se jim konečně podruhé podařilo porazit české soupeřky jak družstvo Písku tak i Poruby, takže vlastně konec dobrý, všechno dobré ? Zajímavý výsledek se zrodil v Kynžvartu, když lázeňský tým, poté co byl skoro pasován na „zázračné dítě“, porazil Šaľu, Olomouc a Most se doslova protrápil k výhře nad Zlínem.

                         Jak jsme už avizovali v předchozím článku, v sobotní dohrávce na Slovácku se střetl nováček soutěže HK Hodonín s úřadujícím mistrem Slavií Praha. Pražanky v Hodoníně neponechaly nic náhodě a odvezly si domů do Prahy výhru 25:34. Domácímu týmu citelně chyběla několik zápasů se zraněním laborující kanonýrka Laura Víchová (48 branek), její roli ochotně převzala Nikola Kalinová, která se proti Slavii trefila 12 krát. Na rozjetou Slavii to však ani zdaleka nestačilo. Slavia si výhrou zabezpečila po podzimu v interlize třetí místo mezi slovenskými týmy. Pro zajímavost připomínáme, že hned v novém roce na Tři krále budeme Slavii hostit v 1. kole jarní části, když na podzim jsme z Edenu odvezli cennou remízu 25:25.

Autor textu: Václav DOBEŠ