Po vyrovnaném souboji si Hanačky odvezly dva body

HK Hodonín – DHK ZORA Olomouc 25:27 (13:14)

Průběh utkání: 0:5, 6:5, 8:6, 8:10, 10:10, 10:13, 11:14 – 11:15, 13:15, 16:17, 18:18, 19:19, 19:21, 21:21, 23:22, 23:24, 25:24, 25:26, 25:27.

Rozhodčí: Blanár, Opava          7m hody:  3/ 2 – 3/3            Vyloučení: 2- 2

HK Hodonín: Zichová, Dermeková, Rehušová – Víchová 7, Drexlerová 1/1, Smějová, Cyganová 5/1, Jadamíková, Jastrábová, Pospíšilová, B. Krejčíková  6, Nováková, Višňovská 6, Malecká.

Trenér: Antonín STŘELEC

DHK ZORA  Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková 4,  Kapsová 1, Jansová 2, Sovová 5/3, Kašpárková 1, Přikrylová 2, Ro-upcová, Krajčovičová, Fryčáková 4, Možíšová, Hejlová, Kuxová 5, Kubálková 2, Kubáčková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

Utkání plné zápletek, nervozity a výměn, zvratů a neklidu  se odehrávalo v sobotu v podvečer ve sportovní hale v Hodoníně. Hanačky, které po dlouhé době nastoupily s oběma svými gardovými křídly, Přikrylovou a na pravé straně se objevila i Tereza Fryčáková. A bylo to od prvních minut  vidět. Od prvních minut Hanačky bušily do svého soupeře a za necelých sedm minut vedly 5:0. Zdálo se to jako sen, nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo dojít k nějakému zvratu.  Ale ouha, domácí tým zareagoval jako první ještě, neuplynula ani první pětiminutovka a byl zde první Time out domácích. Navíc se rychle měnil i stav utkání.  Jako mávnutím kouzelného proutku začaly naskakovat branky v domácí sítí, neuplynula ještě ani první desetiminutovka a bylo vyrovnáno 5:5. Ale co víc, než stačila hostující střídačka zareagovat skóre narůstalo a domácí tým mezi tím navýšil vedení na 8:6. Time out hostujícího družstva měl pozitivní odezvu, čtyři branky v řadě znamenaly vedení hostujícího týmu 8:10. Dvěma brankami v řadě zaúřadovala domácí Simona Višňovská a stav se opět měnil, domácí družstvo vyrovnalo na 10:10. Následovala úspěšná sedmička v podání Sovové, naopak stejný pokus Cygan byl neúspěšný a Hanačkám se podařilo   odpoutat  se na tříbrankový rozdíl, čímž také skončil první poločas 11:14.

Jakmile na začátku druhého poločasu navýšila Závišková na 11:14, zdálo se, že by mohlo dojít ke zlomu. Ale chyba lávky. Domácí ucítily šanci, a na začátku poslední desetiminutovky, když Drexlerová vyrovnala ze 7m hodu  na 18:18. Pak se chytila dvakrát Kuxová a Fryčáková, navýšily na 19:21. Následoval Time out domácích a po něm dva, úspěšné zásahy domácích, skore se několikrát otočilo, dvakrát vedly o branku hosté, dvakrát domácí. Dvě minuty před koncem, kdy se dostaly do vedení naše děvčata 25:26, došlo k dvouminutovému vyloučení Jansové,  trenér hostujícího týmu Libor Malínek požádal o Time out, 59:33 a po jeho vypršení Kuxová  poslední brankou v čase 59:50 rozhodla o výhře 25:27. Bylo to ale hodně šťastné vítězství.

Autor textu: Václav DOBEŠ