Po vyrovnaném poločase Hanačky bezpečně svého soupeře přehrály

DHK ZORA Olomouc – DHC Plzeň 28:21 (10:11)

Průběh utkání: 1:1, 4:2, 5:4, 5:6, 7:8, 8.10, 10:11 – 11:14, 15:14, 1:15, 19:15, 23:16, 26:18, 28:20, 28:21.

Rozhodčí: Brósková, Pavelová           Bez diváků       7 m hody: 4/3 – 0             Vyloučení:  6 – 0, červená karta Nikola Jansova Olomouc za třetí vyloučení

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková 6, Roupcová,  Kapsová 1 , Jansová 4, Sovová, 2. Protivánková, Kašpárková 3, Přikrylová 3, Krajčovičová, Gajdošíková, Fryčáková 5, Možíšová 1, Žůrková, Kubáčková 3.

Trenér: Květoslav KUBA

DHC Plzeň: Řezáčová, Malá – Kepková 3, Šmrhová 1, Bušauerová 1 , Formanová 1, Drozdová 1,  Mancellari, L. Galušková 5, Lásková, D. Galušková 4/3, Vlachová 6, Janečková.

Trenérka: Jana Bureš GALUŠKOVÁ

Vice než celý první poločas trvalo Hanačkám, ne že se řádně zakously do svého soupeře z Plzně, který působil na olomoucké palubovce hodně svižně a vůbec nebral  do úvahy, že by si nechtěl odvést domů své první interligové body po svém návratu mezi extraligu. S výjimkou prvních šesti minut, kdy se domácí družstvu ujalo vedení a vedlo až tříbrankovým rozdílem, přišlo desetiminutové odmlčení, kdy byla nejproduktivnější domácí hráčkou brankařka Haládíková, která si zapsal šest úspěšných zákroků a když podobě úspěšná byla i hostující gólmanka Řezáčová, nebylo divu, že se skóre obrátilo ve prospěch hostujícího celku. Ten zaznamenal v období mezi šestou a 20 minutou do sítě domácí brankařky osm branek, zatím co domácí střelkyně byly úspěšné pouze dvakrát. Poslední desetiminutovka prvního poločasu se pak nesla ve znamení řady vyloučení domácích hráček, které zahřívaly lavičky vyloučených hned čtyřikrát v řadě a dokonce v čase 25:18 až 26:48, hrály skoro minutu jen se třemi hráčkami v poli. Domácí děvčata na štěstí zabojovala a tomuto trojnásobnému oslabení se ubránila, navíc v této kritické době hostující družstvo nepoměnilo ani sedmičku. Poločas tedy skončil po neslané, nemasné hře stále ještě  stále vedením hostujícího celku 10:11.

Po změně stran trvalo úspěšné tažení Západočešek, ty přidaly tři branky, proti dvěma trefám, domácích, které se však konečně probudily, k obrati zavelela Tereza Fryčáková, která třemi „slepenými“ brankami otočila vývoj konečně zase ve prospěch domácího týmu na vedení 15:14. Poté následovala šestigólová série domácího družstva na 21:15 a o výsledku byl prakticky rozhodnuto. Domácí si tak připsaly důležité dva body, přestože se jim po většinu utkání vůbec dařilo. Jejich výhra však byla za prokázanou bojovnost naprosto zasloužená.

Autor textu: Václav Dobeš