Po vlně omikronu pojedou Hanačky do Šaľy

Po vlně nákaz viru omikron, který se před týdnem přehnal nad házenkářskými družstvy a vyžádal si hromadnou odstávku celkem pětice interligových zápasů. Hrálo se jen na třech hřištích, z toho jedním byla dohrávka 10. kola v Polsku, kde RUCH Chorzow, trochu překvapivě a nečekaně, zdolal čtvrtý celek tabulky a nováčka soutěže, družstvo Házená Kynžvart. Ve zbývajících dvou zápasech vyhrála v Praze Slavia nad slovenským nováčkem Tatranem Stupava, který si před týdnem připsal do tabulky své první interligové body, když porazil družstvo Zlína. Slavistky další překvapení nováčka nepřipustily a Stupavu vyprovodily s jednoznačným výsledkem 39:16. Druhé utkání minulý týden se hrálo v Hodoníně, kde přivítali slovenský celek DAC Dunajská Streda, který si odvezl výhru 36:22.

                Věřme, že vlna omikronu už opadla i v dalších halách, byť máme příznivou informaci zatím pouze z utkání Šaľa – Olomouc, kterému by nemělo nic překážet, aby se zápas v Šaľe mohl sehrát. Pokud nedojde k nějakým dalším nepříjemným okolnostem, které by mohly konání dalších zápasů ovlivnit, tak bychom to samozřejmě opět včas oznámili.

               Zatím není známo nic o zápase RUCH Chorzów a Iuventa Michalovce, který v nabídce zápasů MOL ligy zatím nefiguruje. Pojďme tedy k několika zápasům, které by se měly v rámci 16. kola odehrát. Pětice sobotních utkání zahájí od 16 hodin zápas Kynžvart – Slavia Praha. Na podzim v Praze tímto utkáním zahájil nováček své tažení do výšin. Po výhře doma se Zlínem si otevřel účet i na zápasy z venku a přivezl si z Edenu, i když těsnou, ale přece jen výhru. Nováček před týdnem prohrál nečekaně v Polsku a určitě bude chtít porážku odčinit utkáním se Slavií. Hodně zajímavý duel slibuje utkání v Hodoníně, kam přijede Zlín, který by potřeboval zabodovat, protože dluží Hodonínu porážku, kterou mu uštědřil na podzim v domácím prostředí. Ani poslední porážku na půdě nováčka ve Stupavě Zlínu určitě příliš optimismu do žil nevlil, naopak poslal „ševce“ až na úplný pokraj propadliště, kde se bojuje už o samotné přežití. V sobotu se utkají tři česko-slovenské dvojice. Prvním bude zápas v Mostě, kde se střetnou dvě favorizovaná družstva z popředí tabulky. Zajímavou posilu jsme zaznamenali v týmu Dun. Stredy, když několik roků největší hvězda Šaľy, kanonýrka Natália Némethová, se po sérii zranění objevila v novém roce v dresu Dunajské Stredy. Každopádně půjde v Mostě o zajímavou konfrontaci, dvou špičkových týmů z popředí tabulky. Druhou česko – slovenskou dvojicí bude souboj nováčka Tatranu Stupava, proti Sokolu Písek. Sokolky přijedou na Slovensko určitě v roli favoritek, i když poslední zápasy se jim příliš nevyvedly, prohrály totiž v Olomouci i v Šaľe a utkání doma s Porubou mají odloženo. V jižních Čechách věří, že všem špatným zprávám je konec a že si ze Stupavy určitě bodový zisk přivezou. Posledním česko-slovenským duelem bude repríza zápasu turnaje o Pohár míru v Olomouci. Hanačkám se v Šaľe dlouhodobě příliš nedaří, až teprve v posledních letech se přece jen několikrát podařilo body ze Šaľy dovést. Takže věřme, že se jim to podaří i tentokrát.

          Jediným nedělním utkáním bude střetnutí v Ostravě, kam přijedou jako favoritky hráčky DHC Plzeň. Na podzim v Plzni vyhrály domácí hráčky DHC vysoko 28:17 a chtěly by určitě tento výsledek zopakovat. Výkon Plzně roste a padá s Veronikou Galuškovou. V Olomouci, kde nenastoupila, uhrály Plzeňačky jen remízu 20:20. Věřme, že se výpadky vinou coronaviru opakovat nebudou a házenkářské soutěže se v klidu dohrají. To si všichni přejeme ze všeho nejvíce!!!

Rozpis 16. kola:

Sobota 29. 01. 2022 v 16:00 hod.: Házená Kynžvart – DHC Slavia Praha        (Halada – Kosmák)

Sobota 29. 01. 2022 v 17:00 hod.: HK Hodonín – Handball PSG Zlín               (Kavulič -Pavlát)

Sobota 29. 01. 2022 v 17:30 hod.: DHK Baník Most – DAC Dunajská Streda   (Hájek – Kozler)

Sobota 29. 01. 2022 v 18:00 hod.: HC Tatran Stupava – TJ Sokol Písek          (Manek – Majstrík)

Sobota 29. 01. 2022 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – DHK ZORA Olomouc (Haščík – Oťapka)

Neděle 30. 01. 2022 v 17:00 hod.:  DHC Sokol Poruba – DHC Plzeň               (Brzósková – Sovová)

 

Autor textu: Václav Dobeš