Po víkendu skončí první polovina základní části interligy

               Interligové dvanácté kolo je minulostí a na rozdíl od některých předchozích kol neoplývalo žádnými excesy ani zvláštními událostmi, které by stály za zaznamenání, nebo zasloužily obzvláštní pozornosti. Naopak se dá bez nadsázky označit uplynulé kolo interligy, pokud by se v něm nejednalo o vrcholových sport, plný jen ve své podstatě o dění plné zvratů, emocí a napětí, jen o kolo označované s velkou mírou nadsázky jako nuda, nic než nuda, v němž se zase nic až tak moc mimořádného nestalo. Ale stalo,  a ne že ne, jen si vezměte kolik úsilí je schováno v každém jednom utkání, v každé i té nejjednodušší sportovní akci, vždyť se jedná o špičkový sport, pro většinu z nás o zážitek na který se těší, jsou nadšeni z nádherných akcí a s chutí si zatleskají a jsou vděčni za předvedené výkony.  Vraťme se ale zpět do reality  po pravdě si odpovězme na to o čemž jsme se snažili v krátkosti poukázat. Každá činnost, která s sebou ve svém konání přináší radost a velkou míru potěšení  se může odvíjet z nejrůznějších pohledů. I ve sportu jsou utkání, která se nemusí vždy podařit tak jak jsme si představovali, mnohdy se spolu setkávají soupeři, výkonnostně ne zcela rovnocení, a někdy se daří více, někdy naopak hůře a právě v té různorodosti u sportu je v něm to krásné. I proto nemohou všechna střetnutí  končit smírem, většinou vždy jeden ze soupeřů vyhraje a nemusí to být vždy jen ten lepší.

               Vraťme se k utkáním plynulého kola.  Velkou porci si nasadil o víkendu  na svá bedra tým Písku, který je od začátku považován za největší překvapení soutěže tentokrát asi přece jen trochu přecenil své schopnosti, když chtěl zvládnout ve dvou dnech dvě utkání s nevětšími favority – Baníkem Most a Iuventou Michalovce. Dopadlo to jak se očekávalo, obě utkání skončila výhrami favorizovaných týmů s Mostem rozdílem 11 a s Michalovcemi rozdílem jen o branku příznivějším. Pětice moravských týmů byla úspěšná z poloviny, i  když většinou hrály v domácím prostředí. Poruba se vůbec nemazlila s Hlohovcem, když mu nasázela skoro čtyřicet branek, Hanačky vybojovaly vyrovnané, ale přesto však vítězné utkání proti Hodonínu a zbývající dvojice Moravanek Veselí a Zlín hrál doma proti slovenské dvojici nejkvalitnějších  slovenských družstev Míchalovce, Šaľa. Veselí se drželo proti favorizované Iuventě a nakonec podlehlo rozdílem pěti branek, Zlín však proti Šaľe příliš neuspěl, když podlehl rozdílem deseti branek.  Dramatické utkání se šťastným koncem pro Dun. Stredu 29:28 se hrálo na jihu Slovenska, Prešov nakonec odjel domů s prázdnou. Debakl si odvezl z pražské Slavie poslední tým tabulky Bánovce n. Bebr.

               Jedno z utkání 13. kola bylo už předehráno v rámci dvojutkání v Písku, kde hrála Iuventa Michalovce. Mikulášský dvojzápas bude hrán v pátek 6. prosince  v Hodoníně, kde se střetnou domácí házenkářky ve slováckém derby s Veselím. Ve stejném termínu pojedou ke svému utkání Hanačky do Šaľy. Jediným sobotním utkáním kola bude špičkové utkání nejčastějších účastníků českého play-off, mezi týmy DHK Baníku Most a DHC Slavia Praha. Zbývající utkání kola budou na pořadu v neděli 8. prosince, nejprve dvě slovenská derby, od 15 hodin na Šariši nastoupí domácí ŠŠK Prešov proti SPORTĚ Hlohovec a od 18 hodin pak poslední tým tabulky Sokol Bánovce nastoupí proti MŠK Dunajská Streda. Posledním utkáním 13. kola pak bude večerní zápas v Ostravě, kde domácí Sokol Poruba nastoupí v moravském derby proti Handball PSG Zlín. Toto utkání završí první – podzimní polovinu soutěže, druhá polovina bude zahájena hned za týden ve středu 11. prosince v Hodoníně, kde přivítají Iuventu Michalovce.

Rozpis 13. kola interligy MOL

Pátek      6. prosince v 17:30 hod.: HK Hodonín – HK Veselí n.Mor.

Pátek    6. prosinec v 18:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa – DHK ZORA Olomouc

Sobota    7. prosince v 18:00 hod.: DHK Baník Most – DHC Slavia Praha

Neděle    8. prosince v 15:00 hod.: ŠŠK Prešov – HK SPORTA Hlohovec

Neděle    8. prosince v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – Handball PSG Zlín

Neděle    8. prosince v 18:00 hod.: HK Sokol Bánovce n.Bebr – MŠK Dunajská Streda

 

Autor textu: Václav DOBEŠ