Po slibném poločase přišel uragán do sítě Hanaček

Iuventa Michalovce – DHK ZORA Olomouc  34:19 (15:12)

Průběh utkání: 1:0, 2:2, 4:3, 6.4, 6:6, 7:7, 8:8, 9:10, 11:11, 14:11, 15:12 – 21:12, 21:13. 24:13, 27:14, 27:16, 30:16, 30:17, 32:18, 33:19, 34:19.

Rozhodčí: Klus, Vydra            Bez diváků    7 m hody:   1/1 – 3/3       Vyloučení: 3 – 1

Sestavy a branky:

Iuventa Michalovce: Kordowiecká, Jablonská – Klučková 5, Štefaniková 2, Popovcová 8, Rebičová 3, Trifunovičová, Trúnková 2, Kohučová, A. Holejová, Godečová 3, Bajčiová 4/1, Radovičová 2, Premovičová 2, Kompaniecová 3, Dulinová

Trenér: Ján Beńadík

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Polášková – Jansová 1, Sovová 1, Protivánková, Kašpárková 1, Přikrylová 5, Krajčovičová, Kuxová 2, Gajdošíková 1, Řezníčková, Fryčáková 2, Možíšová 1, Žůrková, Roupcová, Kubáčková 5/3.

Trenér: Libor MALÍNEK

Domácí hráčky po vysokém vítězství nad Porubou chtěly provést rychlý proces i  s Hanačkami. V prvním  poločase se ale hrála vyrovnaná házená, domácí hráčky neuměly  v rychlém tempu odskočit svým soupeřkám na víc gólů. Po dvou  minutách hry sice vedly 4:2, potom se ale brankostroj zápasu začal zpomalovat, což bola voda na mlýn hostujícímu týmu. Za stavu 8:8 si domácí lavička ve čtrnácté minutě vyžádala  oddychový čas, no ani ten nenakopl favorita. Ten dokonce v šestnácté minutě po góle Kubáčkové po prvé v zápase prohrával (9:10). Kompaniecová, ale strhla vzápětí vedení na stranu Iuventy a ta v poslední desetiminutovce  poločasu konečně dokázala gólově odskočit. Poločas vyhrála 15:12.

Zápas dvou popředních interligových týmů se lámal na začátku druhého poločasu. Ten hostujícímu družstvu absolutně nevyšel. Iuventa vyhrála prvých osm minut druhého poločasu 6:0 a definitivně  tak zlomila odpor soupeře. Její náskok v dalších minutách tohoto dějstva postupně narůstal. Na konci první desetiminutovky už naše hráčky prohrávaly rozdílem desíti gólů (23:13). Za tohoto stavu si lavička našeho týmu sebrala oddychový čas, který už ale rozehranou Iuventu nezastavil. Ta rychlými kontry trestala chyby soupeřek a nakonec vyhrála přesvědčivě 34:19.

Je třeba poznamenat, že na lavičce Hanaček se objevilo několik nepříjemných okének v sestavě, které byly nepříjemnými zásahy do celistvosti sestavy, kde chyběly Trumpešová, Kapsová a Závišková, trenéři museli sáhnout do zásobárny dorostenek (Kuxová, Roupcová). Holky se sice snažily, ale v plné síle hrající domácí s řadou zahraničních posil bylo nad jejich síly. Oba soupeři budou mít hned za týden možnost v odvetě na Hané svou bilanci poopravit a zejména domácím děvčatům věřme, že dokážou sehrát s vysokým favoritem vyrovnanější partii. Na příklad v sezoně 2018/19 jsme v Olomouci s Iuventou remizovali 27:27 a o rok později ji porazili 24:23. Douhodobé statistiky uvádějí, že jsme v Olomouci vyhráli 6 krát a dokonce i v Michalovcích jsme dokázali Iuventu třikrát dokonce porazit a před dvěma roky jsme prohráli na Vihorlatě jen o jedinou branku.