Po reprezentační přestávce pokračuje MOL liga

               Po reprezentační přestávce, ve které se česká ženská reprezentace přesunula do polského Walzbrychu, kde sehrála dvě utkání proti reprezentaci Polska. V prvním střetnutí, kdy nebyl trenér české reprezentace Jan Bašný  s výkonem a výsledkem příliš spokojen (porážka 21:24), dokázala příští den naše děvčata sehrát se soupeřkami vyrovnanou partii a uhrály lichotivou remízu 28:28. Akce se zúčastnilo také několik mladých hráček našeho týmu (Magda Kašpárková, Martina  Přikrylová, Klára Kubálková , Štěpánka Hejlová a brankařka Anita Poláčková).

                První trojice utkání je na pořadu už ve středu a ve čtvrtek, ve středečních utkáních, která se odehrají jen v českých halách, když od 17:00 hod. se v ostravské hale Sereza střetnou Sokolky z Poruby  s celkem DHC Plzeň a od 18:00 hod. pak v Jihočeském Písku  nastoupí proti domácím Sokolkám ambiciózní Handball Club Zlín, který se po několikerém odložení svých zápasů prezentuje momentálně ve velmi dobré formě. Poslední utkání v týdnu bude sehráno ve čtvrtek v Šaľe, kde přivítají pražskou Slavii, které budou chtít domácí Šaľanky oplatit nedávnou porážku z Edenu, kterou utržily jen před několika týdny, když odjížděly z Prahy  s nejtěsnější porážkou  27:26.

Přehled utkání v průběhu týdne:

Středa  24. 03. 2021 v 17:00 hod.: DHC Sokol Písek – Handball PSG Zlín

Středa  24. 03. 2021 v 18:00 hod.: TJ Sokol Poruba – DHC Plzeň

Čtvrtek 25. 03. 2021 v 18:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa – DHC Slavia Praha

 

Po třech předehrávkách v týdnu, pokračuje o víkendu další série

                A zvlášť pro Hanačky to bude série hodně „hustá“. V sobotu 27. března pojedou na půdu nesmírně posílených Západočešek do Plzně, což bude po delší „koronavirové“ pauze Hanaček, na štěstí pauze způsobné nakažením hráček (Baník Most) soupeřek nikoliv vlastních hráček, doplněné ještě dvoutýdenní reprezentační přestávkou, každopádně však na rozehrání plzeňský soupeř nebude patřit mezi lehké soupeře ale naopak to bude soupeř jak se patří. To však nebude o víkendu a následném týdnu všechno.  Po sobotním výjezdu Hanaček do Plzně, je čeká hned v úterý dvojzápas doma a to dvou několikrát odložených zápasů, nejprve avizované úterní utkání doma proti rozehranému týmu Zlína, který má za sebou úspěšnou sérii vítězných zápasů Písek, Hodonín, Prešov, když neuspěl pouze dvakrát na Slovensku v Dunajské Stredě a v Šaľe. Sérii pak Hanačky zakončí rovněž v domácím prostředí utkáním s Prešovem.

 

                Všechna v týdnu sehraná střetnutí patřila mezi ta, která nás z pohledu účasti našich děvčat v play-off enormně zajímala. Zejména utkání v Ostravě, kde si připsaly dva cenné body s Plzní Sokolky z Poruby a dotáhly se tak bodově na naše děvčata. Oba týmy tak mají dnes shodně po dvaceti bodech, naše družstvo však má zatím k dobru dvě utkání, nejdříve už uvedená série v Plzni a dvě střetnutí doma se Zlínem a Prešovem a na závěr nás čeká sehrát dvě utkání na Slovensku (v Prešově a v Dunajské . Stredě) a na závěr odložený zápas doma proti Baníku Most. Naopak celek Poruby má před sebou k sehrání už pouze čtyři utkání, shodou okolností všechna na hřištích soupeřů (v Dunajské Stredě, v Mostě, Prešově a ve Zlíně). Zajímavá pro naše fandy mohu být i další zbývající zápasy našich potenciálních uchazečů – HC Zlín má v současné chvíli odehráno o zápas víc než naše družstvo tedy 17 a na kontě má 11 bodů a do konce mu zbývá sehrát venku zápasy v Olomouci a v Prešově a doma s Michalovcemi, Dunajskou Stredou a s Porubou a poslední do party Sokol Písek má sehráno 18 zápasů, 4 tedy o dva víc než náš tým zbývá mu sehrát 2 zápasy doma proti Michalovcům a Dun. Stredě a 2 venku v Šaľe a v Praze na Slavii. A úplně pro úplnost ještě našim děvčatům zbývá do úplnosti sehrát ještě šest utkání tři venku (v Plzni, Prešově a Dun. Stredě a tři doma se Zlínem, Prešovem a s Mostem.

 

Pro zajímavost uveďme ještě výsledky předehrávek – DHC Sokol Poruba – DHC Plzeň  27:20 (15:11), TJ Sokol Písek – Handball PSG Zlín 23 – 33 (15:15) a čtvrteční výsledek  ze  Šaľy, Slovan Duslo Šaľa – DHC Slavia Praha 34:30 (17:16)     

Autor textu: Václav Dobeš