Olomoučanka Natálie KUXOVÁ vyhrála anketu talent roku

      Stejně jako v kategorii mužů se i v ženských celcích první reprezentační sezona mezi dospělými mnohým hráčkám povedla. Některé z nich dostaly příležitost nakouknout navíc na světový šampionát či tradiční přípravný turnaj v Chebu a rozhodně se v konfrontaci neztratily. I tady bylo hlasování poměrně těsné.

       Anketu o dívčí talent sezony 2021/22 ovládla Natálie Kuxová z Olomouce. Teprve 18letá levá spojka dostala pod koučem Liborem Malínkem mnoho prostoru a zužitkovala jej celkem 109 góly v 29 zápasech. Z pozice nejlepší střelkyně týmu dopomohla Hanačkám k zisku bronzové medaile, kterou Zora získala poprvé od roku 2017. Kuxová navíc patří k pilířům české juniorské reprezentace, která aktuálně skvěle bojovala před několika dny  na mistrovství světa ve slovinském Celje. V kádru národního týmu do 20 let jsou i další dvě hráčky z trojice největších dívčích talentů: Charlotte Cholevová a Kristýna Königová.

Natálie Kuxová: „Chtěla bych poděkovat všem trenérům, kteří se na tom podíleli a mají na ocenění největší zásluhu. Pak samozřejmě kamarádkám a rodině, bez jejich podpory by to nešlo. Ale hlavně děkuji trenérům“.

Výsledky ankety

  1. místo: Natálie Kuxová (DHK Zora Olomouc)
  2. místo: Charlotte Cholevová (DHK Baník Most)
  3. místo: Kristýna Königová (Házená Kynžvart)