Hráčky našeho klubu reprezentovaly Univerzitu Palackého na University World Cup Handball

Akademický výběr hráček házené z Univerzity Palackého se od 9. – 18. 7. 2022 zúčastnil v kosovské Prištině prvního ročníku „University World Cup Handball“, který náhradou za zrušené Akademické mistrovství světa v házené. Univerzitního světového poháru se účastní pouze univerzitní týmy, které vyhráli své republikové akademické mistrovství. Jelikož Univerzita Palackého v házené žen již přes deset let po sobě ovládá České akademické mistrovství v házené žen, získala tak právo se tohoto prestižního světového mistrovství účastnit, a to díky podpoře České asociace univerzitního sportu (ČAUS) a Univerzity Palackého v Olomouci.

I přes ne úplně vhodný prázdninový termín odjel nakonec do Kosova výběr třinácti studentek z pěti fakult (FTK, PF, PdF, PřF, FF). Trenérem týmu byl doktor Jan Bělka z FTK. 

zdroj: ftk.upol.cz

Po týdenním zápolení v daleké Prištině v Kosovu, se vrátil po několika hodinové cestě autobusem zpět náš tým házenkářek z Univerzity Palackého se čtvrtým místem. I když tým UP neodjel v úplně nejsilnější sestavě, tak se za své účinkování vůbec nemusí stydět. Tým UP ve skupině prohrál s univerzitním týmem z daleké Koree (20:35) a vyhrál na týmem Albánie (50:4). Ve čtvrtfinále si po boji poradil s univerzitou z Chorvatské Puly (29:20). V semifinále nestačilo družstvo na španělský tým (12:29). A v boji o bronzové medaile velmi smolně podlehl univerzitě z kosovské Prištiny (24:26). I přes neoblíbené čtvrté místo všechny hráčky na celém turnaji předváděly výborné výkony, a se ctí a hrdostí reprezentovali naši univerzitu na tomto Univerzitním světovém poháru v házené. Celému týmu včetně trenéra Jana Bělky a fyzioterapeutky Pavlíny Minářové (oba z FTK) patří poděkování za vzornou reprezentaci UP Olomouc.

Sestava hráček na turnaji:

Hašlarová Kristýna, Kohoutová Veronika, Protivánková Adéla, Chodilová Tereza, Milotová Daniela (všechny FTK), Dobrovská Markéta (FZV), Konvičná Eliška (PF), Mikulenková Iveta, Polášková Michaela (obě PdF), Možišová Anna (FF), Rožková Julie, Spurná Markéta, Spurná Šárka (PřF).

Celkem devět hráček působí či působilo v našem klubu, jsme rádi, že se holky dostanou také na tyto házenkářské akce.