Odstartovala žákovská liga starších žaček

V sobotu 1. prosince odstartovala žákovská liga starších žaček. První kolo naše družstvo poskládané ze dvou týmů starších žaček našeho klubu odehrálo v domácí hale. V prvním zápase náš tým nastoupil proti Sokolu Vršovice. Jednalo se o první prověrku, kdy se naše hráčky sice znají a na hřiště se už potkaly, ale určitě ještě chviličku bude trvat než se pořádně sehrají. Skóre hrálo od začátku v náš prospěch, a tak se na hřišti prostřídaly všechny hráčky. Do druhého zápasu proti DHK Litovli, kterou známe ze soutěže, naskočily holky trochu laxně, obrana vůbec nefungovala a od toho se potom odvíjel i útok. Hra se začala zlepšovat až na konci prvního poločasu, nakonec zápas dopadl v náš prospěch, ale určitě to byl od holek nejhorší výkon za celý den. Třetím týmem byl Holešov, se kterým se holky taktéž potkávají již v soutěži. Po předchozím zápase dostaly děvčata jasné pokyny, které se snažily dodržet a jejich herní výkon šel nahoru.

V posledním zápase náš tým nastoupil proti silnému Jindřichovu Hradci, zápas měl určitě vysokou kvalitu, i když děvčata tento zápas jako jediný prohrály, nedá se jim odepřít bojovnost do poslední minuty. Soupeř byl od začátku lepší a na našich holkách šla vidět už únava z čehož pramenilo mnoho technických chyb. Je nutné zapracovat na obrané činnosti, protože ta nám celý den dělala velký problém, především přebírání hráček a pomalé nohy.

Výsledky zápasů:
DHK Zora Olomouc – TJ Holešov 19 : 11
DHK Zora Olomouc – DHK Litovel 22 : 9
J.Hradec – DHK Zora Olomouc 18 : 9
S.Vršovice – DHK Zora Olomouc 11 : 19

Sestava a branky:
DHK Zora Olomouc
Niklová – Vláčilová 2, Stroupková 1, Kräuterová 7, Dostálová 14/1, Ryšánková 2, Polesová, Kubálková 9, Györe 8, Hlaváčková 6/1, Hynková 7, Florianová 1, Marešová 3, Šebestová 3, Kalabisová 1, Himrová 5.

Trenéři: Kateřina Hlaváčková, Klára Sovová, Alois Sedláček