Obě družstva našich dorostenek cestují na hřiště lídrů soutěží

Po dvoutýdenní reprezentační přestávce v celostátních soutěžích, ve které česká ženská reprezentace vstoupila dvěma úspěšnými výsledky (výhra doma s Islandem a remíza ve Slovinsku) do kvalifikace o postup na ME pokračují v následujícím víkendu soutěže řízené ČSH dalším kolem. O pokračování nevyšší soutěže žen jsme psali ve včerejším článku, jak pokračují soutěže dorostenek si povíme dnes. Soutěž starších dorostenek je stejně jako všechny ostatní soutěže rozepsána pro 12 družstev z čehož pramenní skutečnost že se družstva nevyhnou volným termínům, mimo reprezentačních přestávek, o kterých jsme se již zmínili, což soutěž značně znepřehledňuje. Tím také dochází k tomu, že třetí kolo, které je na pořadu tento týden svede proti sobě družstva, která budou hrát svá třetí utkání, naopak na příklad Veselí bude mít po tomto kole na svém kontě pouze jediný odehraný zápas a řada družstev nastoupí ke svému druhému zápasu což je i příklad našeho družstva.

V neúplné tabulce je zatím v čele družstvo Sokola Poruba, se dvěma výhrami, plný bodový zisk, ale pouze z jednoho utkání mají ještě stále čtyři družstva, Ivančice, Zlín, Bohunice a naše družstvo, naopak bez bodového zisku jsou družstva Veselí, Vel.Meziříčí, která odehrála jedno utkání, dvě porážky už zaznamenaly celky HC Hlučín a Sokol Ostrava-Zábřeh.

Naše děvčata čeká v neděli utkání v Ostravě, kde nastoupí proti vedoucímu a zatím jedinému čtyřbodovému soupeři Sokolu Poruba, který bude jak už naznačil v prvních kolech, patřit k největším favoritům soutěže. Největší hvězdou týmu bude odchovankyně HC Hlučín Eliška Desortová, autorka 19 branek ze dvou střetnutí starších dorostenek, která hraje jak v družstvu starších dorostenek tak už je i v kádru interligového družstva žen, stejně jako další hráčky – Mihačová a Klára Svobodová. Mezi další kanonýrky patří také Ivana Novobilská. Naše družstvo po bezpečné výhře v prvním kole na horké půdě v Otrokovicích by rádo své vítězné tažení zopakovalo. Děvčata se do Ostravy těší, měly by být v kompletním složení, po zranění se do družstva vrací Markéta Dobrovská. Holky touží po skalpu vedoucího týmu tabulky, do utkání chtějí vstoupit sebevědomě ale také s respektem ke kvalitám soupeře.

Rozpis zápasů 3.kola:
Sobota 07.10.2017 v 09:00 hod.: HK Ivančice – Sokol Vel. Meziříčí
Sobota 07.10.2017 v 13:00 hod.: Tatran Bohunice – Sokol Ostrava-Zábřeh
Sobota 07.10.2017 v 17:00 hod.: HC Zlín – HC Hlučín
Neděle 08.10.2017 v 10:00 hod.: Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc
Volný los mají družstva Jiskra Otrokovice a SHK Veselí n. Mor.

Mladší dorostenky:
Nejvyšší soutěž mladších dorostenek má v čele jedno z nejlepších družstev minulého ročníku soutěže mladších dorostenek, které v podstatě ve stejném složení jako v loňském ročníku, kdy obsadilo čtvrté místo (jen jejich nejlepší střelkyně Michala Hauserová se přemístila do interligového Písku) bude bojovat o nejpřednější příčky. Druhým týmem bez bodové ztráty je pražská Slavia, sehrála však zatím pouze jediné utkání. Na druhém pólu tabulky bez bodového zisku jsou zatím trochu překvapivě oba loňští lídři HK Ivančice a HC Zlín. Zlín hrál zatím pouze jednou a prohrál své utkání v Plzni s DHC, Ivančice už utrpěly dvě porážky a to doma s HC Praha Háje a v Olomouci. Čtveřice týmů má po jedné výhře a jedné porážce, zrodil se už také nerozhodný výsledek, v Mostě remízu uhrály Otrokovice.

Naše děvčata po vysoké porážce v Otrokovicích ve druhém kole naopak vysokým rozdílem porazily Ivančice a to je katapultovalo do horní poloviny tabulky. V sobotu ráno pocestují do Jindřichova Hradce na hřiště lídra tabulky a chtějí s ním sehrát vyrovnanou partii a pokusit se i o zisk nějakého bodíku, který by zejména pro sebevědomí byl v dalších utkáních pro děvčata velmi žádaný. Soupeř však patří k tomu nejlepšímu, co v této kategorii v soutěži hraje, každý zápas však začíná od stavu 0:0 a není třeba dopředu skládat zbraně a o body zabojovat.

Rozpis utkání 3. kola:
Sobota 07.10.2017 v 10:30 hod.: Házená Jindř. Hradec – DHK ZORA Olomouc
Sobota 07.10.2017 v 13:00 hod.: HK Ivančice – DHK Baník Most
Sobota 07.10.2017 v 15:00 hod.: HC Zlín – HC Praha Háje
Neděle 08.10.2017 v 15:00 hod.: TJ Jiskra Otrokovice – Sokol Vršovice
Volný los mají družstva DHC Slavia Praha a DHC Plzeň

Václav DOBEŠ