Obě družstva mladších žaček na své první body zatím stále čekají

DHK Zora Olomouc A – TJ Cement Hranice 10:24 (5:10)

Sestava a branky: Niklová H., –  Lakomá T., Kubišová D. 1, Fabiánová M., Čevorová K. 2, Alexová J. 2, Vejražková D. 1/1, Andrésová B., Polednová M. 3/1, Vymětalová A. 1, Mráčková J.

DHK Zora Olomouc B – SK HFP Prostějov 5:18 (4:9)

Sestava a branky: Švandová V., – Alexová V., Sadilová N., Mráčková J. 3, Kubišová K., Vejražková D., Kořínková N., Fabiánová M. 1, Ditmarová D. 1. 

Mladší žačky za sebou mají druhé kolo podzimní části soutěže. Tentokrát holky nastoupily proti dvou chlapeckým družstvům, tým A je postavil proti Hranicím a tým B proti Prostějovu. V osobní obraně a první části utkání si holky vedly velice dobře a šlo vidět zlepšení oproti předchozímu utkání. Tato část hry je velice běhavá a všechny děvčata musí správný princip uvolnění bez míče ještě přijít. Velkou pochvalu zaslouží brankářky obou družstev, které skvěle vyhazovaly shot outy. V této mezi poločasové fázi družstvo A prohrálo jen těstě o jednu branku. V druhém poločasu s klasickou zasunutou obranou už obě družstva na kluky nestačily a gólové skóre ve prospěch hostů narůstalo. To však pro trenérský tým zatím není zásadní, naopak zapojení dalších děvčat do střelecké listiny je velké pozitivum, které patří mezí důležitou zpětnou vazbu. Házená je týmový sport, věříme, že když se bude zapojovat celé družstvo, první body přijdou velice brzy. Holky zaslouží pochvalu za bojovnost. 

Trenérky: Jana Mašlaňová, Magda Kašpárková, Klára Sovová