Mladší dorostenky vybojovaly body na domácí půdě

DHK Zora Olomouc – FK Hvězda Cheb 27:24 (14:13)

Sestava a branky: Helísková T., Jurečková L. –  Žůrková Z. 1, Hynková N. 7/3, Floriánová N. 3, Jurečková M. 2, Veselá J. 1, Habermannová N., Horutová J. 1, Smetková A. 4/1, Krajčová L. 2, Krajčová M. 2, Marešová P. 4, Jurečková K.

Ve čtvrtém kole podzimní části jsme se v domácí hale utkali s děvčaty z druhého konce republiky – až z dalekého Chebu. Chtěli jsme navázat na výkon z předešlého utkání v Mostu a posunout se zase o krůček dál, hlavně v házenkářských činnostech.

V prvním poločase měl většinu času navrch soupeř. V obraně se nám nedařilo takřka vůbec nic. I když soupeř disponoval na krajních spojkách silovějšími typy, chybělo nám potřebné nasazení a zdravá agresivita.  K tomu se přidala nemohoucnost v útoku a naše hra se proměnila v jedno velké trápení. V závěru poločasu se nám podařilo otočit skóre v náš prospěch na 14:13. V poločasové přestávce jsme si vyříkali některé věci, kterým jsme se chtěli vyhnout v druhém poločase. Prvotní bylo nastavení holek v obraně a potřebný pohyb v útoku do volných prostorů.

Bohužel nám nasazení vydrželo pouze prvních pět minut a naše trápení pokračovalo po zbytek utkání. Nedokázali jsme se vyrovnat se soupeřovou zdlouhavou hrou, kdy je potřeba udržet koncentraci, dokud nezískáme míč. Oproti předešlým utkáním jsme se trápili i v útoku. V těchto kategoriích dochází k velkým herním výkyvům, ale nikam se neposuneme, pokud budeme před každým utkáním řešit správné nastavení, soustředěnost a zodpovědnost k výkonu. I pro nás trenéry je to velká výzva, jak to všechno v děvčatech probudit. Samotné utkání jsme tentokrát zvládli pouze výsledkově, herně určitě ne.

Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský