O víkendu odehrály mladší mini-žačky dívčí turnaj v domácí hale

V sobotu, 17.2., jsme jako trenérky mladších mini uspořádaly na Zoře domácí turnaj. Chtěly jsme, aby se nesl převážně v dívčím duchu, ale protože ne všechna družstva si mohla dovolit přijet pouze s holčičkami, mohli hrát samozřejmě také kluci. I přes poměrně značnou marodku se nám podařilo postavit dvě domácí družstva, takže proti sobě hrálo 7 týmů, ať už z okolí jako je Kostelec na Hané, V. Bystříce a Uničov, také z větší dálky, jako Zlín, či Ivančice.

Děti hrály skvěle! Nějaké nedostatky samozřejmě ještě najdeme, ale od toho jsme tady my, trenéři.  Všechny si zasloužily si řádné odměny! Za své výkony obdržely pamětní medaile, a něco dobrého na cestu domů. Všem zúčastněným – dětem i trenérům, přejeme úspěšnou sezónu, a snad se brzy potkáme na dalších turnajích!

Trenérky: Tvardíková, Kalabisová

Zajímavostí tohoto turnaje byl právě záměr dívčího turnaje v této kategorii, ročníku 2015 a mladší. Dříve se tradičně v Olomouckém kraji v žákovské kategorii přihlašovala do soutěží družstva složená z děvčat například v Uničově, Velké Bystřici a Žeravicích samostatně, v Litovli, Prostějově a také Kostelci na Hané. Proto je pro nás velkým potěšením, že právě družstva jako například Velká Bystřice, Uničov a Kostelec na Hané se na takový dívčí turnaj přihlásili. Jako klub si tohoto postoje převážné chlapeckých klubů vážíme a věříme, že v kraji do budoucna vznikne opět také více dívčích složek házené.