O víkendu bude hala Zory opět plná dívčí házené

Už tradičně se týden po mezinárodním turnaji žen o Pohár míru zaplní sportovní hala DHK ZORA mladými házenkářskými adeptkami, aby změřily síly před blížícími se mistrovskými zápasy. Tentokrát budou k vidění střetnutí jak starších, tak i mladších dorostenek a navíc se v nejvyšší soutěži žen, kterou se stala MOL liga utkají úřadující bronzový tým domácí Zory se soupeřem, od kterého Hanačky právě na konci minulé sezony cennou trofej získaly – Sokol Poruba. Čtveřice starších dorostenek – MHK Bytča, Slavía Praha, HK Ivančice a ZORA Olomouc sehrají hlavní turnaj hraný tradičně, letos již popáté, jako Handball Cup Olomouc 2017. Trojice moravských klubů se potom v trojutkání mladších dorostenek spolu utkají v souboi družstev 1. Ligy, mezi nimiž nechybí ani obhájce titul Ivančice a bronzový tým Slavie Praha.

Vynikající úroveň slibuje také hlavní turnaj starších dorostenek, ve kterém uvidíme bronzový tým nejvyšší slovenské soutěže MHK Bytča, který bronz získal v obou kategoriích – starších i mladších dorostenkách, takže dlouhodobá kvalitní zásobárna talentů. Další dva soupeři ze starších dorostenek pražská Slavia a domácí Zora Olomouc, sice ve svých skupinách východní a západní skončili shodně na třetích místech a do bojů o medaile proto nezasáhli, Slavia ale už v nové sezoně mimo jiné porazila úřadující mistryně republiky Baník Most, takže letos míří Pražanky hodně vysoko. Naše družstvo bude hrát v novém složení a nastoupí teprve ke svému třetím utkání, když zatím sehrálo dva přípravné zápasy s druholigovými celky žen a byly úspěšné z 50 %, když utkání s B týmem Poruby vyhrála a SK UP Olomouc podlehla. O kvalitách obhájkyň titulu ze soutěže mladších dorostenek nemusíme pochybovat, v novém ročníku soutěže zkusí děvčata hrát obě soutěže, podle potřeb trenérů a kvality soupeřů.

V dresech účastníků sev Olomouci představí řada dorosteneckých reprezentantek, které startovaly před dvěma týdny na ME své kategorie v Michalovcích. V celku Slavie Praha uvidíme brankařku Karin Řezáčovou, dláe pak Josefínu Issovoua a Varvaru Novičichinu, v družstvu Ivančic Barboru Vavrouškovou a Barboru Olšovou, které známe z minulé sezony, kdy hrály v našem družstvu starších dorostenek. Z našeho klubu na ME startovala jen Adéla Protivánková. Z družstva Bytče pak na východě Slovenska hrála brankařka Natália Chudovská a Laura Holincová.

Na turnaj je vstup volný (s výjimkou utkání MOL ligy), přijďte se podívat na kvalitní zajímavou házenou a povzbudit naše dorostenky.

Program zápasů:
Sobota 02. 09. 2017:
08:45 W 19 DHK ZORA Olomouc – HK Ivančice
10:30 W 19 Slavia Praha – MHK Btča /SVK/
12:15 W 17 HK Ivančice – Slavia Praha
14:00 W 19 HK Ivančice – Slavia Praha
15:45 W 19 MHK Bytča /SVK/ – DHK ZORA Olomouc
18:00 MOL LIGA: DHK ZORA Olomouc – Sokol Poruba
19:30 W 17 DFHK ZORA Olomouc – Slavia Praha
Neděle 03. 09. 2017:
09:00 W 17 DHK ZORA Olomouc – Slavia Praha
10:45 W 19 HK Ivančice – MHK Bytča /SVK/
12:30 W 19 DHK ZORA Olomouc – Salavia Praha
14:15 Ukončení turnaje

Václav Dobeš