Mladší žačky „B“ se zápas od zápasu zlepšují

Družstvo mladších žaček „B“ odjelo v neděli do nedaleké Senice na Hané, kde je čekalo dvoj utkání proti převážně chlapeckým družstvům, je nutno říct, že v družstvu domácí Senice na Hané je ale také spoustu šikovných děvčat. První zápas byl právě proti tomuto domácímu družstvu. Holky se s tímto soupeřem na hřišti již potkaly a chtěly oplatit porážku. V první části osobní obrany to dokonce vypadlo velice slibně, podařily se také shot-outy a poločasový výsledek hrál do karet našim děvčatům. Bohužel v druhém poločase holky posbíraly spoustu zbytečných technických chyb a neproměněných šancí což vedlo bohužel k vítězství soupeře. 

Další utkání bylo proti našim Olomouckým klukům, HBC Olomouc „B“ má kvalitní družstvo, které holkám nedalo nic zadarmo. Děvčata také působila v druhém utkání poněkud unaveně, což však není žádnou omluvou, protože taková utkání holky v počtu 10 hráček musí zvládnout. Kluci v tomto utkání utekli hned na začátku utkání a svůj náskok jen navyšovaly. Nutno však vyzdvihnout bojovnost holek a snahu o každou branku či získaný míč. Velkou pochvalu si zaslouží brankářka Verča Švandová. Skvělé výkony předvedly také děvčata, která vypomohla ze starších mini-žaček. Celkově holky chválili také trenéři soupeřů a ocenili jejich zlepšení. 

Senice na Hané – DHK Zora Olomouc 20:16

Švandová 1 – Sadilová, Mráčková 2, Vejražková, Tvardíková 1,Kořínková 1, Niklová 4, Slámová, Ditmarová 4, Weiserová 3/1.

DHK Zora Olomouc – HBC Olomouc 9:17

Švandová 1 – Sadilová, Mráčková, Vejražková, Tvardíková 1,Kořínková, Niklová 3, Slámová, Ditmarová 2, Weiserová 2.