Mladší dorostenky Zory mají před sebou dvě těžká utkání

Starší dorostenky

Sedmé kolo 1.ligy straších dorostenek před týdnem se odehrálo bez překvapení, zejména se očekávaly výsledky střetnutí Tatranu Bohunice proti Otrokovicím a zápas ve Zlíně, kam přijela děvčata Ivančic. Družstvo Otrokovic  využilo volna svého prvoligového družstva žen a zařadila do týmu čtveřici svých hráček z žen a navíc také hostující Valerii Smetkovou z interligového Hodonína, takže oslabené Bohunice neměly moc šancí. Favorizovaný Zlín v domácím prostředí nastoupil také v plné zbroji, také se všemi svými esy a neponechal nic náhodě a Ivančice stačily se silami pouze první poločas, pak se již projevila převaha domácích děvčat. Zatím stoprocentně úspěšná Poruba měla volný los a jedno z klíčových utkání soutěže uvidí diváci už tuto neděli v Ostravě, kde Poruba bude hostit Zlín. Také další nedělní utkání slibují výbornou a zajímavou házenou, v Ivančicích nastoupí domácí proti Tatranu Bohunice a v Otrokovicích se střetnouí domácí proti SHK Veselí n. Mor.

Naše děvčata budou mít za soupeře v sobotním odpoledni družstvo Ostravy Zábřeha. Známý a zkušený mládežnický trenér Tomáš Bárta má k dispozici  cca 16 děvčat ročníku 2001 – 2003 a jen jedinou, která věkově odpovídá soutěži starších dorostenek, kterou je Zmydlochová, patřící ale k nejlepším hráčkám soutěže. S výjimkou jmenované, všechny ostatní hrají souběžně soutěž 1. ligy starších a 2. ligy mladších dorostenek, když v té mladší kategorii patří k tomu lepšímu, když je v soutěži mezi první čtveřicí se stejným počtem bodů a má tedy šanci bojovat o postup do 1. ligy. V družstvu je několik talentovaných děvčat, mezi které patří zejména Charlota Cholevová, druhá nejlepší střelkyně soutěže mladších dorostenek. Některá naše děvčata po předchozí remíze s Veselím si dva týdny léčila utrpěné šrámy a věřme, že do utkání budou všechny fit.

Rozpis 8. kola 1 ligy starších dorostenek – východ:
Sobota 11.11. v 15:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – Sokol Ostrava-Zábřeh
Neděle 12.11. v 13:30 hod.: HK Ivančice – Tatran Bohunice
Neděle 12.11. v 14:30 hod.: Sokol Poruba – HC Zlín
Neděle 12.11. v 17:00 hod.: Jiskra Otrokovice – SHK Veselí n.Mor.
Volný los mají družstva HC Hlučín a Sokol Velké Meziříčí

 

Mladší dorostenky

čtvrtek 9. listopadu 2017 v 15:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha – dohrávka

Olomoucké mladší dorky nejprve ve čtvrtek dohrají utkání 6. kola proti Slavii Praha, které muselo být odloženo pro kalamitní situaci v dopravě před dvěma týdny. Utkání se bude hrát ve čtvrtek 9. listopadu od 15.30 hod. a domácí děvčata přivítají jednoho z nevětších favoritů. Slavia sice zaostává za vedoucím Jindř. Hradcem o plných šest bodů, má však sehráno o tři zápasy méně než lídr tabulky, ale stejně jako on má plný počet bodů. Dá se očekávat, že Pražanky přijedou na Hanou v plné parádě, i když pravidelně hrávají pouze s děvčaty svého týmu. Ty které už hrávají v družstvu starších a věkově mohou hrát i za mladší zatím až na výjimku za mladší nehrávají. I tak budou Slavistky hrát v roli favoritek, mezi nejlepší patří zejména brankařka Karin Řezáčová a střelkyně Petra Škvorová, obě jsou už v dorostenecké reprezentaci. Naše mladé by měly nastoupit také v kompletním složení, včetně střelkyň Roupcové, Grofkové, Foretové nebo Palátové.

8.kolo 1.ligy mladších dorostenek:   
Následující víkend by měl vnést více světla do soutěže mladších dorostenek. Na pořadu kola jsou dvě klíčová utkání, kdy se střetnou vedoucí Jindř. Hradec se zatím druhým Zlínem a čtvrté Otrokovice se utkají se třetí Slavií Praha. Třetím utkáním bude pražské derby mezi Vršovicemi a HC Háje.  Naše děvčata čeká utkání se sousedkami v tabulce, jejich soupeřkami bude DHC Plzeň, která má zatím o bod více, když dokázala porazit doma Zlín a bod si přivezla z Vršovic. Nejlepšími střelkyněmi družstva jsou Drozdová, Kantnerová a Pavlína Kepková, která hraje také úspěšně za starší dorky a je členkou dorostenecké reprezentace ČR. Doufejme, že naše děvata zvládnou oba zápasy se ctí a přidají ke svým zatím dvěma získaným bodům další do své sbírky.

Rozpis utkání 8. kola 1.ligy mladších dorostenek:
Sobota 11.11. v 13:30 hod.: Házená Jindř. Hradec – HC Zlín
Neděle 12.11. v 13:00 hod.: Jiskra Otrokovice – DHC Slavia Praha
Neděle 12.11. v 14:00 hod.: Sokol Vršovice – HC Praha Háje
Neděle 12.11  v 15:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHC Plzeň
Volný los mají družstva: DHK Baník Most a HK Ivančice

Autor: Václav Dobeš
Foto: Pavel Vavroušek