Mladší dorostenky urvaly bod ve Zlíně

HC Zlín  – DHK Zora Olomouc 27:27 (13:14)

Sestava a branky – Habermannová K..- Coufalová A., Selingrová K., Litvínová E. 2, Maráčková M., Janků N., Kuxová N. 7/3, Hejlová Š. 5, Smějová Michaela 8, Smějová Monika, Machačová M. 2, Kubálková K. 1, Spurná M., Krejzlíková E. 2

V neděli 3. března jsme cestovali k moravskému derby k rivalovi do Zlína. V podzimní části nás soupeř porazil na domácím hřišti velkým rozdílem, proto jsme chtěli tento výkon odčinit a ukázat, že jsme se herně posunuli.

Od úvodního hvizdu bylo utkání velice vyrovnané. Žádný z týmů neodskočil na více než 3 branky. Škoda, že ve druhé části poločasu jsme se dopustili zbytečných technických chyb, kdy jsme darovali soupeři snadné míče. Děvčata ze Zlína tak dosáhla jednoduchých branek. V této době pracovala velice dobře obrana, ale v útoku nám chyběla lehkost a kreativita. Poločas skončil našim jednobrankovým náskokem 14:13.

Od úvodu druhého poločasu jsem chtěli na soupeřky „vletět“ a zrychlit hlavně přechod, ovšem opak byl pravdou. V útoku jsme byli bez pohybu. Ukvapenou a slabou střelou jsme dostali soupeřky na koně. Ty dokázaly za pět minut 4 brankami otočit skóre na 17:14. Po našem time-outu a vystřídání hned tří hráček jsme se vrátili do zápasu. S velkým nasazením, kdy jsme solidně odehráli dvě oslabení po sobě,jsme dokázali skóre srovnat a ve dvacáté minutě otočit stav na 24:22 pro nás. Soupeřky se ovšem nenechaly zlomit a opět se dostaly do vedení hráčky ze Zlína. V závěru utkání jsme dokázali 5 sekund před koncem vyrovnat a následně ubránit remízový stav. Výsledek je vzhledem k vývoji utkání asi spravedlivý.

Pozitivem utkání je, že jsme se dokázali několikrát dostat z krizových situací. Naopak negativem zůstává, že soupeře nedokážeme dorazit.  Výkon nebyl ideální a stále je na čem pracovat.

Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský