Mladší dorostenky si připisují další dva body do tabulky

DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 26:24 (15:17)

Sestava a branky – Spurná Š., Mocňáková A.- Voglová D., Györe T. 1, Hlaváčková K. 1, Kräuterová T. 2., Šuplerová N., Opálková L. 2, Smějová Michaela 3, Kubálková A. 3, Dostálová L. 3/2, Smějová Monika 4, Machačová M. 6, Selingrová K. 1

V 5. kole podzimní části jsme se tentokrát utkali na domácím hřišti s děvčaty ze Slavie Praha. Hostující tým po čtyřech kolech vedl tabulku bez ztráty bodu. Oproti utkání v Mostě jsme nastoupili v plné sestavě vyjímaje dlouhodobě zraněných hráček. V prvním poločase se oba týmy střídaly ve vedení. Ve 23. minutě byl stav 12:10 v náš prospěch. Slávie však dokázala čtyřmi brankami v řadě otočit vývoj skóre a dvoubrankový náskok si udržela až do konce poločasu. V prvním poločase jsme hráli čtyřikrát oslabení a tím jsme dostali Slávii na koně. Především druhou vlnou nás dokázala přehrát a brankově potrestat. Při hře 6:6 jsme za soupeřkami v ničem nezaostávali. Hra v oslabení nás stála spousty sil, navíc když některá vyloučení byla zbytečná. Proto jsme se chtěli těmto zbytečným vyloučením ve druhé části vyvarovat.

Druhý poločas nezačal z naší strany příliš šťastně, kdy jsme několikrát nepřesně zakončili a dovolili soupeřkám odskočit až na čtyři branky 19:15. V další části utkaní se hra vyrovnala. Na hřišti byla vidět spousta osobních soubojů, kdy ani jeden tým nedal tomu druhému centimetr hřiště zadarmo. Zlom celého utkání nastal ve 45. minutě, kdy jsme tentokrát my 4 brankovou šňůrou dokázali otočit skóre. Závěrečnou čtvrthodinku jsme vyhráli 7:3 a celé utkání 26:24. Ve druhém poločase nám výborně pracovala celá obrana podpořená dobrými zákroky brankářky. V útoku byla vidět spousta pěkných branek jak po kombinaci, tak po individuálním uvolnění.

Samotné utkání nám ukázalo, že pokud jsme kompletní a všechna děvčata odevzdají ze sebe maximum, můžeme hrát vyrovnaně s každým týmem. Holky předvedly perfektní kolektivní výkon. Někoho jmenovat by nebylo tentokrát spravedlivé. Holky se odevzdaly pro tým jak na hřišti, tak podporou na lavičce na 101%. Jsme rádi, že postupně vstřebávají nové návyky a dokáží je pak použít v samotném utkání.

Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský