Hanačky třikrát v řadě vyhrály, teď je čeká venku Zlín

               Olomoucké házenkářky po výhře doma se Slavií před třemi týdny nastartovaly svůj tým na vítěznou vlnu a připsaly si dvě „povinné“ výhry nad oběma slovenskými nováčky a pověsily se na velmi lichotivou čtvrtou příčku, hned za oběma mistrovskými týmy Mostem a Michalovcemi a za největší překvapení podzimu Jihočeský Písek. Ten až neuvěřitelně kosí jednoho soupeře za druhým a svou jedinou porážku si připsal až před dvěma týdny v utkání proti Porubě, o víkendu si Jihočešky odvezly ze Zlína dva velmi cenné body, když vyhrály nejtěsnějším rozdílem 27:28. Trochu překvapení připravil v posledních dvou zápasech slovenský mistr Iuventa, když nejprve prohrál v Mostě a o týden později ztratil další bod a to navíc v domácí tvrzi na Zemplíně, kde na ně vyzrála Slavia, která zbavena pohárových povinností, jakoby ožila. Český mistr Baník Most má za sebou další domácí utkání v Champions Leage proti švédskému týmu IK Sävenhof, první poločas vedly domácí 17:13, Švédky však ve druhém poločase zabraly a ze zisku bodu se nakonec po remíze radovala obě družstva. Trojice sobotních duelů moravských a slovenských soupeřů skončila výhrami Moravanek, když Veselí vyhrálo nad Dun.Stredou, Poruba porazila Prešov a Hanačky porazily Hlohovec. Překvapení ve slovenském derby nepřipustila ani Šaľa, která vyprovodila vysoko zatím stále poslední Bánovce.

               Středeční termín 23. října je vyhrazen osmifinálovým utkáním českého poháru, kdy do hry vstoupí kompletní osmička interligových týmů a podíváme-li se na „vylosované“ dvojice. Kunovice – Veselí, Čes. Budějovice – Slavia Praha, Bohumin – Poruba, Otrokovice – Zlín, Jindř. Hradec – Hodonín, Vršovice – Olomouc,  Hostivice – Most, DHC Plzeň – Písek. 

               Osmé kolo interligy se bude hrát hned o následujícím víkendu, šestice utkání bude mít hrací den v sobotu 26. října, to zbývající sedmé se pak hraje v neděli a nastoupí  v něm Zlín doma proti našemu týmu. První dvě sobotní utkání se hrají od 16:00 hod. a nastoupí v nich v Dunajské Stredě, kde se představí slovenský mistr Iuventa Michalovce a v Jižních Čechách přivítají družstvo ze Šariše ŠŠK Prešov. Zejména druhé utkání by mohlo přinést trochu vzruchu, ale ani zde se nedá očekávat nijak vyrovnaná házená, vysokým favoritem v něm bude domácí Sokol Písek. Také další utkání přivede proti sobě domácí Hodonín proti vysokému favoritovi v podobě pražské Slavie. Zajímavostí dalšího střetnut může být patrně jenom to, že v minulé sezoně šlo o utkání, v němž Bánovce získaly jediný bod v celém ročníku soutěže. Ani ve snu asi nikoho nemůže napadnout,  že by se historie mohla opakovat a Poruba zase prohrála? Jediný vzruch my se mohl objevit ve střetnutí v Mostě, v utkání dvou špičkových týmů nedávné minulosti kam přijede Šaľa. Přesto že i v tomto utkání považujeme za favorita domácí družstvo, přece jen můžeme střetnutí považovat za šlágr kola. Veselská Panenky hrají zápasy jako by kopírovaly utkání Hanaček, také od nich se proto očekává plný bodový zisk jako od Hanaček v předchozích dvou zápasech. Poslední utkání kola se uskuteční v nedělním podvečeru ve Zlíně, v utkání dvou tradičních rivalů. V utkání bude jen těžké hledat favorita, zejména ve stavu, v jakém se obě družstva po zdravotním stavu nacházejí a pokud se nepřihodí v průběhu týdne nějaká další zdravotní komplikace, budou domácí v tomto směru favoritkami. Víme ale, že naše děvčata umějí v utkáních kdy nepatří k favoritkám zabrat a mohly by tedy připravit pro soupeřky nějaké nepříjemné překvapení.

 

Osmifinále Českého poháru:

Středa  23. 10.  v 18:00 hod.: SHK Kunovice – SHK Veselí n. Mor.

Středa  23. 10.  v 18:00 hod.: Loko Čes.Budějovice – DHC Slavia Praha

Středa  23. 10.  v 18:00 hod.: SC Bohumín – DHC Sokol Poruba

Středa  23. 10.  v 18:00 hod.: Jiskra Otrokovice – Handball PSG Zlín

Středa  23. 10.  v 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec – HK Hodonín

Středa  23. 10.  v 18:00 hod.: Sokol Vršovice – DHK ZORA Olomouc   

Středa  23. 10.  v 19:00 hod.: Lions Hostivice-Břve – DHK Baník Most

Čtvrtek 24. 10.  v 19:15 hod.: DHC Plzeń – TJ Sokol Písek

 

Rozpis 8. kola interligy MOL ligy

Sobota 26.10. v 16:00 hod.: MŠK Dunaj. Streda – Iuventa Michalovce

Sobota 26.10. v 16:00 hod.: TJ Sokol Písek – ŠŠK Prešov

Sobota 26.10. v 17:30 hod.: HK Hodonín – DHC Slavia Praha

Sobota 26.10. v 18:00 hod.: Sokol Bánovce n. Bebr. – DHC Sokol Poruba

Sobota 26.10. v 18:00 hod.: DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa

Sobota 26.10. v 18:00 hod.: HK SPORTA Hlohovec – SHK Veselí n. Mor.

Neděle 27.10. v 18:00 hod.: Handball PSG Zlín – DHK ZORA Olomouc

Autor textu: Václav Dobeš